Kategoriler
Rehberler

Telefondaki Silinen Mesajları Kurtarma Uygulaması

Android silinen mesajları kurtarma işlemini ele alacağımız rehberimizle karşınızdayız. Android işletim sistemli akıllı telefonunuzda kısa mesajları yanlışlıkla sildiyseniz mesajları kurtarma şansı var ancak ilgili verinin bulunduğu kısma veri yazılmamış olması gerekiyor. Windows ve Mac OS işletim sistemleri ile uyumlu bazı yazılımları kullanarak silinen mesajları geri getirmek mümkün. İlgili programı bilgisayarınıza yüklemeniz, telefonu sisteme bağlamanız, taramayı başlatmanız, sonuçlara göz atmanız ve ardından geri yükleme işlemini gerçekleştirmeniz yeterli oluyor.

Android Silinen Mesajları Kurtarma İşlemi

Android silinen mesajları kurtarma sürecinde Coolmuster Android SMS+Contacts Recovery veya Wondershare Dr. Fone for Android programını kullanabilirsiniz. Her iki yazılımın da Windows ve Mac uyumlu versiyonları bulunmakta. Biz işlemi Wondershare Dr. Fone for Android üzerinden anlatacağız.

Öncelikle bu programlardan birisini bilgisayarınıza indirin ve kurun. Çalıştırın. Akıllı telefonunuzda USB Debugging yani USB Hata Ayıklama seçeneğini etkinleştirmelisiniz. Bu seçeneğe “Ayarlar” menüsündeki “Geliştirici Seçenekleri” alt menüsünden ulaşabilirsiniz. Bu alt menüyü göremiyorsanız “Telefon Hakkında” bölümünden “Sürüm Numarası” (Build Number) seçeneğine arka arkaya tekrar tekrar dokunun ve geliştirici seçeneklerinin aktifleştirilmesini sağlayın.

Android Silinen Mesajları Kurtarma İşlemi 1

Wondershare yazılımını sisteminize indirin ve yükleyin. Çalıştırıp akıllı telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın.

Android Silinen Mesajları Kurtarma İşlemi 2

Akıllı telefonunuzun algılanması ve depolama biriminin taranması için beliren aşamaları takip edin. Tarama gerçekleştirildiğinde Android cihazınızda kurtarmak isteyebileceğiniz içeriklerle ilgili seçim menüsü karşınıza gelecektir. “Messaging” seçeneğinin işaretli olduğundan emin olun. Diğerlerini devre dışı da bırakabilirsiniz. “Next” butonuna tıkladıktan sonra sol kısımdan “Messages” klasörünü seçin. Buradan kurtarmak istediğiniz mesajları belirleyin ve “Recover” butonunu kullanın.

Android Silinen Mesajları Kurtarma İşlemi 3
İlginizi Çekebilir:  Instagram hesabı olmadan Instagram Hikayeleri'ni görmek