Kategoriler
Giyilebilir Teknolojiler

Zeblaze Crystal Smart Bluetooth Watch

Akıllı saat çılgınlığı sürüyor. Çok sayıdaki firma hemen hemen aynı dönemde akıllı saatlerini satışa sundu. Fiyatlar 200 dolar civarında dolaşıyor ama bu kadar yüksek fiyata akıllı saat almam diyenler için seçenekler daha da fazla. Piyasada çok sayıda benzer tip akıllı saat var ve yakından bakınca çoğunun benzer donanımlar içerip malzeme ve tasarımı değiştirdiğini görebiliyoruz. Pahalı akıllı saatler, akıllı telefon olmadan pek fazla özellik sunamazken işin ilginci daha ucuz olan akıllı saatlerin bir kısmı SIM yuvasına kart yerleştirildiğinde arama yapıp SMS alabiliyor. Daha önceden yer verdiğimiz akıllı saatler aksine fiyatı çok aşağılara çekmeden malzeme kalitesi ve tasarıma dikkat eden bir ürünle karşı karşıya kaldık.

screenshot.1441654750

Zeblaze Crystal Smart Bluetooth Watch akıllı saatin tasarımı gerçekten de klasik bir kol saatini andırıyor. Her ne kadar tam anlamıyla yuvarlak bir kadran olmasa da gövde tasarımına yuvarlatılmış kenarlar hakim. Paslanmaz çelik mat tip gövde son derece sağlam ve ön kısımda 2.5D olarak tabir edilen kenarları yuvarlatılmış cam kaplama geçerli. Şık görünen bu ön kaplama son zamanlarda epey popüler ve akıllı saatler dışında akıllı telefonlarda da tercih ediliyor. Saatin deri kayışı ve metal kilit sistemi de klasik yapıdan farksız. Buna ek olarak siz ifade etmedikçe çevrenizdekilerin akıllı saat kullandığınızı anlaması pek mümkün görünmüyor. Zeblaze Crystal Smart Bluetooth almak isteyenleri siyah ve beyaz olmak üzere iki renk seçeneği karşılıyor. Deri kayışlar klasik saatlerde olduğu gibi yaylı menteşeler sayesinde kolayca çıkarılabiliyor ve değiştirilebiliyor. IP65 sertifikasından ötürü su geçirmez ve kullanıcısının içi rahat.

screenshot.1441654772

Saatin sağ kısmında tek bir kontrol butonu var. Arkadaki dört vidayla sabitlenmiş kapaktaysa nabız ölçer ve şarj için kullanılan mıknatıslı bağlantı noktaları var. MediaTek imzalı MTK2502 kontrolcüsünü içeren Zeblaze Crystal akıllı saatin avantajı son nesil Bluetooth 4.0 bağlantısını destekliyor olması. Bir diğer önemli getirisiyse benzer cihazlar aksine sadece Android işletim sistemli değil, iOS işletim sistemli telefonlarla da birlikte kullanılabiliyor olması. Telefonla eşleştikten sonra uyarı bilgileri alınabiliyor, çağrı cevaplanıp arama yapılabiliyor. Bluetooth bağlantısı üzerinden yapılan bir diğer işlem akıllı telefon kamerasını uzaktan yönetme ve görüntü alma. Diğer akıllı saatlerde gördüğümüz adım sayma, uyku analizi, hatırlatıcı, müzik çalar, kayıp telefonu bulma, alarm, takvim gibi özelliklere de yer veren Zeblaze Crystal akıllı saatin 1.54 inç ekranının çözünürlüğü 240 x 240 piksel, RAM belleği 128 MB iken depolama alanı 64 MB.

Tanıtım amacıyla sınırlı sayıda stok ürününde 54.99 dolar fiyat geçerli görünüyor ama 7-13 Eylül tarihleri arasında hergün elini çabuk tutan ilk 20 kişiyse 45.99 dolardan alabiliyor. Daha fazla bilgi içinse http://www.gearbest.com/m-promotion-active-183.htm