Kategoriler
Rehberler

Android ve iOS Arasında Rehber Paylaşımı

Akıllı telefonlar günümüzde önemli işlemleri sorunsuzca yerine getirebiliyor. İletişim ihtiyaçlarının yanı sıra multimedya içeriklerle eğlence, oyun oynama, fotoğraf / video çekme gibi artıları bulunuyor. Bu alanlarda deneyimler sürekli iyileşse de rehber yönetimi konusu her zaman için aynı kalıyor. Akıllı telefonlardaki rehberlerimizi genellikle Gmail ya da iCloud gibi bir hizmetle eşitliyor ve farklı bir cihaza geçtiğimizde bulut depolama alanındaki verileri tekrar alıyoruz. Peki Android ve iOS arasında rehber paylaşımı yapmak istersek nasıl bir yol izlemeliyiz? Bunu yalnızca tüm rehberin aktarılması olarak düşünmeyin, rehberdeki belirli kişilerin yer alacağı özel bir liste de olabilir. ContactBox adlı ücretsiz uygulama ile özelleştirilmiş rehber listeleri oluşturmak ve bunları arkadaşlarla / aile bireyleriyle paylaşmak mümkün. ContactBox uygulaması ile Android ve iOS arasında rehber paylaşımı oldukça kolay.

İlginizi Çekebilir:  11 adet gizli Google oyunu

Android ve iOS Arasında Rehber Paylaşımı

ContactBox’ın kullanımı oldukça doğrusal ve anlaşılabilir vaziyette. Öncelikle uygulamayı çalıştırıp e-posta adresi ve telefon numaranızı girerek hesap oluşturuyorsunuz. Size SMS’le gönderilen doğrulama kodunu arayüzde girdikten sonra e-posta adresinizi de doğrulamanız gerekebilir.

Android ve iOS Arasında Rehber Paylaşımı 1

ContactBox sade bir arayüze sahip ve navigasyon hayli keyifli. “Create New List” butonu ile özel rehber listeleri oluşturabiliyorsunuz. İsim girdikten sonra mevcut rehberden dilediğiniz kişileri seçiyorsunuz. Dilerseniz o an yeni kişiler de eklemeniz mümkün. Rehber paylaşımını yapacağınız kişinin akıllı telefonunda da ContactBox uygulamasının kurulu olması şart. Uygulama kurulu olduğu sürece paylaşılan rehbere erişim söz konusu. ContactBox’ın Android versiyonunu buradan, iOS sürümünü ise bu bağlantıdan yükleyebilirsiniz.