in

Instagram 400 Milyon Aylık Aktif Kullanıcıya Ulaştı!

Facebook’un sahip olduğu popüler fotoğraf paylaşım servisi Instagram 400 milyon aylık aktif kullanıcı sayısına ulaştığını duyurdu. Firma için bu şüphesiz önemli bir gelişme çünkü 300 milyon aylık aktif kullanıcı barajı bir yıldan kısa bir süre önce aşılmıştı. Duyuruda verilen bilgilere bakılırsa kullanıcı kitlesinin % 75’i gibi çok önemli bir kısmı ABD dışında yaşıyor. Geride kalan 9 ayda servise katılan 100 milyon kullanıcının ise yarısından fazlası Avrupa ve Asya ülkelerinden. Brezilya, Japonya ve Endonezya’da yaşayan internet kullanıcılarının da Instagram’ı yoğun şekilde kullandıkları görülüyor.

Facebook’un sahibi olduğu bir diğer popüler servis olan WhatsApp kısa süre önce 900 milyon aylık aktif kullanıcı sayısı barajını aştığını duyurmuştu. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz haftalarda Facebook CEO’su Mark Zuckerberg sosyal ağlarında bir günde 1 milyar oturum açma sayısını ilk kez gördüklerini belirtmişti.


BU KONUNUN İÇERİĞİNİ DEĞERLENDİRİN

Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler. Bu içeriği internette arayan diğer kullanıcıların daha kolay bulmasını sağlamak için yıldızlara tıklayarak yüksek bir değerlendirme yapın.

KötüOrtaİyiÇok İyiMükemmel

Yeniden görüşmek üzere!


İşleniyor...