Kategoriler
Haberler

Samsung Galaxy S5 New Edition Tanıtıldı

Samsung‘un Şubat 2014‘te piyasaya sürdüğü Galaxy S5 modeli yenilendi. Şimdilik yalnızca Brezilya için sunulacak olan modelde birtakım yenilemelere gidiliyor. Mevcutta bulunan Galaxy S5 modelleri gücünü Snapdragon yonga setinden alıyor. Galaxy S6’dan sonra ürettiği telefonlarda Snapdragon yonga setinden vazgeçen Samsung, Galaxy S5 New Edition modelinde Exynos yonga setine yer veriyor.

Yavaş yavaş Snapdragon işlemcileri terk etmeye başlayan Samsung, bu modelde 1.6 Ghz hızında çalışan 8 çekirdekli bir işlemci kullanıyor. Exynos 7580 adlı bu yonga seti S5 New Edition’a güç verecek. Android 5.1 Lollipop güncellemesi ile gelen Galaxy S5 New Edition, 5.1 inç büyüklüğünde Super AMOLED ekrana, 16 GB dahili depolamaya, 2 GB RAM’e, 4K video kaydı yapabilen 16 Megapiksel çözünürlüğünde ana ve 5 Megapiksel çözünürlüğünde ön kameraya sahip.

İlginizi Çekebilir:  Yazarlar için olmazsa olmaz Android uygulamaları

samsung_galaxy_s5_new_edition

 

2.800 mAh kapasiteli bataryaya sahip olan Galaxy S5 New Edition, Kömür Siyahı,Bakır Altın  ve Titanyum Grisi olmak üzere 3 farklı renk seçeneğine sahip olarak kullanıcıların beğenisine sunulacak. Ürünün global pazara sunulup sunulmayacağı ya da Türkiye‘ye gelip gelmeyeceği konusunda henüz resmi bir açıklama bulunmuyor.

Sizce Samsung’un bu tarz hamleleri tüketici açısından gerekli mi?