Kategoriler
Haberler

100 USD’lik Su Geçirmez Kyocera Hydro AIR

Akıllı telefonlarda kullanım kolaylığından sonra dikkate alınan diğer bir özellik ise sağlamlık. Cihazlarda sağlamlık için kullanılan malzemeler fiyat konusunda yüksek boyutlara ulaşabiliyor. Fakat adını yazıcı markası olarak sıkça karşımıza çıkan Kyocera’ nın Hydro AIR modeli ‘sağlam malzeme, yüksek fiyat’ anlayışını tamamen yok etmiş durumda. IP67 ve IP68 sertifikasına sahip olan cihaz suda yüzen bir balık gibi.

Cihazın diğer özelliklerine baktığımızda 5 inç büyüklüğünde ve 540 x 960 piksel çözünürlüğünde ekran ve şimdilik modeli belli olmayan 4 çekirdekli (1.2GHz hızında çalışan) Qualcomm Snapdragon işlemcinin olduğunu görüyoruz. 1 GB RAM ve 8 GB dahili hafızanın yer aldığı modelde 2300mAh gücünde batarya bulunuyor. İşletim sistemi olarak muhtemelen Android 5.1 Lollipop’un yer alacağı Kyocera Hydro Air’da 5/2 MP çözünürlüklerinde arka ve ön kamera bulunacak.

Standart donanımlarla rakiplerinden pek sıyrılamasa da, en önemli özelliği su geçirmezliği ile birçok cihazı arkasına alacak gibi gözüküyor. Cihazın çıkış tarihi henüz belli değil. Cihazın ülkemizdeki fiyat etiketi merak konusu.