Kategoriler
Haberler

Dünyanın İlk 6 GB RAM’e Sahip Telefonu: Vivo Xplay 5

Tasarımı iPhone 6 ile çok benzese de cihazı diğer telefonlardan ayıran önemli bir özelliği var. Son olarak Zenfone 2’de 4GB gibi yüksek RAM beleğe sahip olması kullanıcılarını oldukça memnun etmişti. Vivo Xplay5’in ise 6GB RAM belleğe ve daha nice özelliklere sahip.

Cihazın teknik özelliklerinden bahsedecek olursak; Qualcomm Snapdragon 820 işlemci ile birlikte gelen cihaz, akıllara 820 seri işlemcilerde ısınma sorununu akıllara getiriyor ama Vivo Xplay5’in böyle bir problemi olmadığını söyleyebiliriz. 6GB RAM ile geldiğini tekrar hatırlatalım ve 128GB gibi yüksek depolama alanına sahip. Kamerası da diğer özellikleri gibi oldukça yüksek konumlandırılmış. F/2.0 diyaframlı 16 megapiksel arka kamera ve F/2.4 diyaframlı 8 megapiksel ön kamera Vivo Xplay5’a eşlik ediyor. 3.600 mAh kapasiteli pilden güç alan telefonda parmak izi okuyucu ve hızlı şarj gibi özelliklere de destek veriyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 14 ve iPhone 16, büyük selfie kamera geliştirmeleriyle gelecek

Android 5.1 yüklü gelen Vivo Xplay5 4.288 yenden (1.915 TL’den) raflarda yerini alacak. Telefonların altın ve pembe olmak üzere iki farklı renk seçeneğinin bulunduğunu da hatırlatalım..