in

iPhone’da Site Engellemek

iPhone'da Site Engellemek

iPhone’da site engellemek

iOS üzerinde web sitesi engellemek istediğiniz de bunun birçok yolu vardır. En kolayı ise tabii ki iPhone’un kendi içindeki Sınırlamalar özelliğinden yararlanmak. Sınırlamalar sayesinde iPhone’da birçok alana erişimi engelleyebilirsiniz. Ayrıca özel olarak bir web sitesini de kara listeye alarak örneğin, çocuklarınızın sizin dışınızda söz konusu siteye girişini yasaklayabilirsiniz. Yani bu özellik en fazla ebeveynlerin işine yarayacak. Detaylıca anlatalım:

Sınırlamalar’ı etkinleştirin

Ayarlar – Genel – Sınırlamalar yolunu izleyin ve Sınırlamaları Etkinleştirin bölümüne dokunun. 4 haneli bir parola oluşturmanız istenecek. Size özel bir parola belirledikten sonra tüm sınırlama seçenekleri aktif hale gelecektir. Şimdi biraz aşağı inerken Web Siteleri seçeneğini göreceksin. Tüm işlemleri orada yapacağız.

iphonedasitengellemek

Yalnızca Belirli Web Siteleri bölümüne dokunulduğunda iPhone içindeki hazır siteler görünecek. Bu sitelerin çoğu elbette çocuklara yönelik siteler. Yani çocuk sitelerinin dışında hiçbir siteye giremezler. Eğer özel olarak bir siteye izin vermek istiyorsanız Web Sitesi Ekle… bölümünden siteleri ekleyebilirsiniz.


BU KONUNUN İÇERİĞİNİ DEĞERLENDİRİN

Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler. Bu içeriği internette arayan diğer kullanıcıların daha kolay bulmasını sağlamak için yıldızlara tıklayarak yüksek bir değerlendirme yapın.

KötüOrtaİyiÇok İyiMükemmel

Yeniden görüşmek üzere!


İşleniyor...