Kategoriler
Rehberler

iPhone’da Site Engellemek

iOS üzerinde web sitesi engellemek istediğiniz de bunun birçok yolu vardır. En kolayı ise tabii ki iPhone’un kendi içindeki Ekran Süresi özelliğinden yararlanmak. Ekran Süresi sayesinde iPhone’da birçok siteye erişimi engelleyebilirsiniz. Ayrıca özel olarak bir web sitesini de kara listeye alarak örneğin, çocuklarınızın sizin dışınızda söz konusu siteye girişini yasaklayabilirsiniz. Yani bu özellik en fazla ebeveynlerin işine yarayacak. Detaylıca anlatalım:

iPhone’da Site Engellemek

Ayarlar – Ekran Süresi yolunu izleyin. İçerik sınırlamayı etkinleştirmek için Ekran Süresi’ni açmanız gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra İçerik ve Gizlilik Sınırlaması yolunu izleyin. Sonrasında ise İçerik Sınırlamaları seçeneğine dokunun.

Web İçeriği ekranında Yetişkin Web Sitelerini Sınırla seçeneğini seçin. Bu seçeneğe dokunduktan sonra, kara listedeki ve beyaz listedeki web sitelerini bulabileceğiniz iki yeni seçenek görünecektir. “Asla İzin Verme” bölümünün altında, “Web Sitesi Ekle“ye dokunun.

iPhone'da Site Engellemek
iPhone’da Site Engellemek

Engellemek istediğiniz web sitesinin URL’sini girin ve işlem tamam. Söz konusu alan adından gelen tüm sayfalar şimdi engellenecek. iOS’de site engellemek ile ilgili bilinmesi gerekenler bunlardı.

İlginizi Çekebilir:  Apple'ın Sidecar özelliği nedir ve nasıl kullanılır?