Kategoriler
Apps & Oyunlar

Cam Scanner: Belgeleri PDF Olarak Kaydetme

Belgeleri PDF Olarak Kaydetme

Belge hazırlama konusunda birden çok uygulamanın karşımıza çıktığı şu günlerde PDF dosyaları son derece önemli hale gelmiş durumda. Eğer cihazlardan birinde Word, diğerinde uyumlu olmayan bir diğer uygulama kullanılıyorsa, belgeleri bir cihazdan diğerine aktarmak okumayla ilgili sorunlar teşkil edebiliyor. Bir PC’den Mac’e ya da tersine dosya göndermeye çalışan hemen her kullanıcı bu sorunun farkında olsa gerek. PDF’ler, ücretsiz Adobe yazılımı kurulu olan tüm cihazlarda belgeleri okunabilir hale getirerek bu sorunun üstesinden geliyor.

CamScanner, fotoğrafları ve aynı zamanda Word belgelerini PDF dosyalarına dönüştürebilen ve okunur hale getiren harika bir programCamScanner uygulamasıyla telefonunuzu bir tarayıcıya dönüştürebilirsiniz.. Kırpma, döndürme, yeniden boyutlandırma ve belgeleri çeşitli yöntemlerle alıcıya gönderme imkanı da sunuyor. Gelişmiş kamera uygulaması sayesinde Android yüklü akıllı telefon ya da tabletinizi tarayıcıya dönüştürerek evden çalışmaya devam edebilir ve iş arkadaşlarınızı bilgilendirmeye devam edebilirsiniz. Tüm bu söz ettiklerimizi nasıl gerçekleştireceğinizi anlatıyor olacağız ve aynı zamanda PDF’leri kişilerle paylaşma, galeride yer alan mevcut fotoğrafları PDF’e dönüştürmek üzere içeri aktarma konularına da değineceğiz.

CamScanner – PDF olarak kaydetme

PDF Olarak Kaydetme

CamScanner uygulamasını Google Play Store ortamından indirin ve aynı zamanda InNote eklentisini de kurun ki bu sayede belgelerinize notlar ekleyebilesiniz. Sol üst köşedeki üç noktaya tıklayarak Ayarlara girin ve ardından OneDrive hesabınızla eşleştirme gerçekleştirin.

PDF Olarak Kaydetme2

Ekranın alt kısmında ortada duran kamera sembolüne tıklayarak fotoğraf çekin. Fotoğraf çektikten sonra CamScanner uygulaması size daireleri hareket ettirerek fotoğrafı kırpma ya da istediğiniz biçimde görüntüyü döndürme seçenekleri sunacak. İstediğiniz biçime getirdikten sonra onay verin.

PDF Olarak Kaydetme3

Ekranın üstündeki PDF sembolüne tıkladığınızda paylaşma seçenekleri gösteriliyor olacak. Bu sayede Gmail ve OneDrive dahil olmak üzere çeşitli uygulamalar desteğiyle belgenizi gönderebiliyor olacaksınız. Bu seçeneklerden birini işaretlediğinizde dosyanız uygun boyutlara inecek biçimde sıkıştırılır.

PDF Olarak Kaydetme4

Sağ üst köşedeki üç nokta işaretine tıklayın ve Arkadaş Ekleme seçeneğini kullanın. Ardından yan ekran belirecek. Belgenizi görme ve yorum yapma imkanı sunacağınız kişileri ekleyin. Sol üst köşedeki menü size gönderilmiş olan belgeleri gösterir.

PDF Olarak Kaydetme5

İçeri aktarmak istediğiniz fotoğraflar ve belgeleri kolayca seçebilirsiniz. Üç noktaya bir kez daha tıklayın ve “Galeriden içeri aktar” seçeneğini kullanın. Ardından tüm fotoğraflar ve belgelerinizi gösteren ekran belirir. Görmek, dönüştürmek ve paylaşmak istediğiniz belgeyi listeden seçin ve ardından uygulama içine aktarın.

İlginizi Çekebilir:  Android uyumlu tansiyon ölçme uygulamaları