Kategoriler
Konular

Android’de Ücretsiz Ofis Uygulamaları

Android’de Ücretsiz Ofis Uygulamaları

Günümüzün sürekli bağlantıda kalınan dünyasında fiziksel anlamda ofiste olmadan ofis erişimi elde etmek giderek kolaylaşıyor. Akıllı telefonlar, sunum hazırlama ve telekonferans gerçekleştirme gibi farklı türden işlemleri gerçekleştirebilecek güce erişti. Bu yüzden elinizdeki cihaz, ofis olmadan işleri yürütmenize imkan veren anahtara dönüşebilir.

Döküman hazırlama, hesap tablosu oluşturma ve sunum gerçekleştirme imkanı sunan çok sayıda mobil uygulama var. Microsoft Office kısa süre önce Word, Excel ve PowerPoint uygulamalarını ücretsiz olarak Play Store ortamına ekledi. Bununla birlikte hareket halindeyken ofis deneyimi yaşamanıza imkan veren çok daha fazla uygulama var. Eğer ofisinizin gerçekten de evde olmasını istiyorsanız sizlere doküman paylaşımıyla ilgili ipuçları da vereceğiz. Şimdi ücretsiz ofis uygulamaları nelermiş bir bakalım.

Akıllı telefon ya da tabletiniz sizi masadan bağımsız hale getiren anahtar olabilir. Nasıl kullanmanız gerektiğini bizden öğrenin

İş dosyalarını güvenli hale getirmeye yönelik beş ipucu

  • İşinizi korumaya alınİş ortamlarındaki birinci kural daima yedek almaktır. İş ortamınızda birden fazla koruma sistemi kullanıyor olabilirsiniz ama kırılan bir telefondan ötürü tüm işleriniz bir anda erişilmez hale gelebilir. Dokümanlarınızın “Google Drive” gibi bir bulut ortamına ya da SD kartlara yedeklendiğine emin olun.
  • Veri kullanımını takip edin: Veri kullanımınızı gözden geçirmeyi eksik etmeyin. E-posta ile eklenti göndermek, Skype ile konferans gerçekleştirmek ve dokümanları cihazınıza indirmek veri bağlantınızın paket aşımı yapmasına sebep olabilir. Wi-Fi özelliğinin açık olduğuna emin olun ya da kota değerine yaklaştığınızda uyarı veren sistemden destek alın.
  • Büyük boyutlu dosyalardan uzak durunDosya boyutlarına dikkat edin. PDF’ler, videolar ve fotoğraflarla dolu dokümanlar epey yüksek boyutta olabilir. Dokümanları paylaşılan sürücülere ya da bulut depolama ortamına yükleyin çünkü e-postalar genelde dosya boyutu sınırlamasına sahiptir ve büyük dosyalar sistemin tıkanmasına neden olabilir.
  • Aşırıya kaçmayın:Her ne kadar cihazınızda yüksek kapasiteli depolama alanı olsa da işlem gerçekleştirmeye başladıktan sonra kısa süre içinde belleğin dolmasına neden olabilirsiniz. Bir dosyayla yaptığınız işlemler bittiğinde başka bir ortamda kaydedin ve cihazınızdaki kopyayı silerek akıcı biçimde çalışır hale gelmesini sağlayın.
  • Dikkatli olun:Wi-Fi üzerinden ve özellikle de kafeler gibi halka açık bağlantıları kullanırken hassas dokümanları göndermemeye özen gösterin. Halka açık Wi-Fi erişim noktası kullanırsanız veriler kolayca çalınabilir. Dosyalarınızın meraklılar tarafından açılamaması için şifreleme yazılımı kullanın.

Taşınabilir Word uygulamaları

Microsoft Word

Ücretsiz Ofis Uygulamaları

Microsoft Word, metin girme ve raporlama denildiğinde akla gelen ilk uygulama. Android yüklü tabletler için başarılı biçimde optimize edilmiş olan uygulama kolay düzenleme adına kurdele tarzı menü sistemini sunuyor. Uygulamayı tam kapsamlı kullanabilmek için Office 365 üyeliği gerekiyor.

WPS Office Free

Ücretsiz Ofis Uygulamaları

Bu setle birlikte gelen kelime işlemci basit ama kullanımı kolay. En önemli avantajı erişilebilir paylaşım butonu ve verilerinizi şifrelemeye tabi tuttuğu için hacker’lar tarafından ele geçirilseler bile güvende kalmaya devam ediyorlar.

Office Suite 8

Ücretsiz Ofis Uygulamaları

Bu uygulamayla doğrudan kullanmaya başlayabileceğiniz türden harika bir kelime işlemci geliyor. Çok sayıda biçimlendirme aracına kolayca erişilebiliyor. Aynı zamanda PDF’leri içeri alıp dönüştürme desteği sunuyor ki son derece faydalı bir özellik.

Bu çok masraflı olmayacak mı?

Çoğu ofis uygulamasını indirip kurmak ücretsiz ama özelliklerin tümünü kullanılabilir hale getirmek için ödeme yapmanız isteniyor. Bazıları üyelik sistemi kullanırken diğerleri bir kerelik ödemeyi yeterli görüyor. Basit kelime işlem ve hesap tablosu gereksinimleriniz varsa çoğu ücretsiz olarak beklentilerinizi karşılıyor olacak.