Kategoriler
Konular

Akıllı Telefonunuzu Daha Hızlı Şarj Etmenin Yolları

Akıllı telefonlarımız bizim elimiz kolumuz gibi oldular ve kullanmakta olduğumuz telefonun batarya ömrü ne kadar uzun ise bizde o kadar işlerimizi kolaylıkla yürütebiliyoruz. Telefonumuzun şarjı azaldığında ise ilk olarak bir priz ya da taşınabilir şarj aletine sığınıyoruz. Telefonumuzu çok kısa süre içerisinde olduğundan daha hızlı şarj etmek için birçok yollara başvuruyoruz ancak bunlar telefonumuza zarar verebiliyor. Bu yazımızda telefonunuzu daha kısa sürede şarj etmenin yollarını anlatıyoruz.

Telefonunuzu kendi orijinal ürünleri ile şarj edin

140320141208144292800_2

Akıllı telefon satın aldığınızda kutu içerisinde firmanın size sunmuş olduğu orjinal aksesuarları bulunmakta ve bu aksesuarların içerisinde belki de en önemlisi şarj kablosu ve şarj adaptörü oluyor. Bu aksesuarlar telefonunuzu en sağlıklı ve uzun ömürlü olarak kullanabilmenizi sağlar. Telefonunuzu farklı markaların sarj adaptörü ile sarj etmek istediğinizde ise telefonunuzun ömrü ve batarya süresi kısalmaya başlar, bunun nedeni adaptör içerisinde devrelerin telefonunuz ile uyumsuz olarak çalışması ya da telefonunuza aşırı bir güç vermesidir. Telefonunuzun kendi orijinal ürünleri piyasadaki diğer ürünlerden biraz da olsa pahalıdır ancak telefonunuzun ömrünü kısaltmamak için orijinal sarj ürünlerini kullanın.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp en iyi etiket uygulamaları

Telefonunuzu kullanmadığınız zaman kapatın

HTC-One-M9-hands-on-5-e1426015684872

Akıllı telefonlar kullanılmadığı zaman sadece açık kalmasında bile ciddi olarak bir enerji tüketimi sarf ederler. Telefonunuzu kapatmanız halinde ise enerji tüketimi olmaz ve telefonunuzu daha uzun süre kullanabilirsiniz. Eğer akıllı telefonunuzu kapatamıyorsanız, telefonunuzu uyku moduna ya da uçak moduna alarak telefonunuzu olduğundan daha fazla güç harcamasının önüne geçebilir ve daha hızlı şarj olmasını sağlayabilirsiniz.

Telefonunuzu bilgisayardan şarj etmeyin

bilgisayar sarj

Akıllı telefonları daha hızlı şarj etmek için yukarıda iletmiş olduğumuz bilgilerden faydanabilirsiniz ancak telefonu bilgisayar üzerinden şarj etmek telefonu çabuk sarj etmiyor aksine telefonunuzu olduğundan çok daha yavaş bir şekilde şarj ediyor. Bu da sizin daha fazla zaman kaybetmenize sebep verir.