Kategoriler
Rehberler

Android: Telefondaki Aynı Numaraları Silme / Birleştirme

Telefondaki Aynı Numaraları Silme

Android telefonunuzda bir kişiye birden fazla aynı numara tanımlanmış ya da bir ismin birden fazla aynı isimde kaydı olabilir. Bu elbette hem bir karmaşa hem de zaman kaybı anlamına gelecektir. Çünkü tek tek hepsini tespit edip silmek pek pratik değil. Bu problem genellikle rehberinizi yedeklerken ortaya çıkar. Neyse ki çözümü son derece basit.

Android Telefondaki Aynı Numaraları Siliyoruz

Telefondaki Aynı Numaraları Silme

Simpler Merge Duplicates uygulaması çok basit ve konforlu. Buraya tıklayarak indirelim. Bu uygulama yalnızca kişi listenizi değil e-posta, telefon ve arama kayıtlarınızı da inceleyerek size tekrarlanan kayıtları gösteriyor. Yapmanız gereken yalnızca telefonunuzu Simpler Merge Duplicates uygulamasına taratmak ve çıkan sonuçları birleştirmek yani ”Merge” seçeneğine dokunmaktır. Hepsi bu kadar! Muhtemelen uzun süredir sizi rahatsız eden bu problemden yalnızca birkaç saniye içinde kurtuldunuz.

İlginizi Çekebilir:  Android için en iyi gökyüzü / uzay gözlem uygulamaları

Alternatif yöntem

Eğer kişilerinizi Google Contacts içinde tutuyorsanız. Bilgisayardan oturum açarak ve hiçbir uygulamaya bağımlı olmadan aynı kişileri bulabilir ve birleştirebilirsiniz. Yapmanız gereken şey karşınıza açılan ilk sayfada ”Find duplicates” bölümüne tıklamaktır. Gerçekten oldukça hızlı ve güvenilir bir yöntem. Telefondaki aynı numaraları silme işlemi bu kadar kolay.