Kategoriler
Rehberler

Android’de Klavye Rengini Değiştirmek

Android’de Klavye Rengini Değiştirmek

Android‘de birçok özelleştirilebilen ve yaratıcı klavye uygulamaları bulunmakta. Bunların bir listesine geçtiğimiz yazılarda yer vermiştik. Şimdiyse tamamen farklı bir fikir üzerine kurulan bambaşka bir klavye fikri karşımıza çıkıyor. Bu uygulama klavyenizin görünüşünü baştan aşağı değiştirmek yerine rengini üzerinde çalıştığı uygulamanın ana rengine adapte ederek farklı bir deneyim sunuyor. Bu sayede Android’de klavye rengini değiştirmek de mümkün hale gelmiş oluyor.

Android'de Klavye Rengini Değiştirmek

Eğer siz de klavyenizde sıra dışı fonksiyonlar ve özellikler aramıyorsanız onun yerine bu yaratıcı fikre sahip Chroome Keyboard‘u deneyin.

Android'de Klavye Rengini Değiştirmek

Görebileceğiniz gibi çalıştırdığınız uygulamaya göre Chrooma Keyboard kendini uygulamanın ana rengine adapte ediyor. Uygulamanın arayüzünün sade göründüğünü de belirtelim. Stok klavyeden çok farklı bir görüntü sunmuyor ancak butonları seçmek kolay ve hızlı yazmaya müsait. Bu uygulamayı kullanmak için Android Lollipop ve üzeri işletim sistemine sahip olmanız gerekli.

İlginizi Çekebilir:  "com.google.android.packageinstaller" nedir, ne işe yarar?
Android'de Klavye Rengini Değiştirmek

Eğer uygulumanın bu flat tasarım düzeninden hoşlanmadıysanız Premium satın almaya gelen farklı klavye düzenlerini de deneyebilirsiniz. Uygulamanın ücretli modunda 4 farklı stil var ve flat stilinden biraz daha farklı olduklarını söyleyebiliriz. Premium versiyonda ayrıca klavye fontunuda değiştirebilirsiniz. Klavye boyutunu küçülterek tek elle yazmaya müsait hale getirmek de mümkün.