Kategoriler
Giyilebilir Teknolojiler

NO.1 D6 Akıllı Saat Android 5.1 Yüklü

Daha önceleri çok sayıda akıllı saate imza atan NO.1 firmasının gelmiş geçmiş en iddialı modeli tam kapsamlı Android 4.4.2 KitKat sürümü içeren D5 akıllı saat olmuştu. Firma bu kez biraz daha iddialı olan D6 akıllı saat/telefonu geliştirdi. Yeni sürüm Android 5.1 yüklü olarak geliyor! Teknik özellikler netleşmemiş olsa da açıklamaya göre daha iddialı bir donanım seçilmiş.

IMG_0765

Asıl fark katansa daire yerine kare olan ekran ve altta görülen üç dokunmatik buton (Home, Geri, Menü). Bize kalırsa kullanışlılık açısından takdir edilecek bir durum çünkü dairesel ekranda alan kaybı büyük oluyor. NO.1 D6 ile de SIM kart yuvası, microSD kart alanı, Bluetooth ve Wi-Fi kablosuz bağlantıları ve GPS uydu alıcısı gibi iddialı özellikler görmek istiyoruz.

IMG_0794

Güncelleme: Ürünün teknik özellikleri ilan edildi ve incelemesini de yapacağız. Android 5.1 yüklü NO.1 D6 akıllı saatle MTK6580 1.3 GHz dört çekirdekli işlemci, 1 GB RAM bellek, 8 GB depolama alanı ve microSD kart yuvası, 320 x 320 piksel dokunmatik ekran, Bluetooth 4.0 LE ve Wi-Fi kablosuz bağlantılar, SIM desteği, 450 mAh batarya ve Google Play desteği geliyor.