Kategoriler
Rehberler

Telefonda Sol El ve Tek Parmakla Yazmak

Telefonda Sol El ve Tek Parmakla Yazmak

Solak kullanıcılar için teknolojik cihazlar bir dezavantaj olmaya devam ediyor. Teknoloji daha ziyade herkesi sağ eli baskınmış gibi kabul eder. Cihazlardaki tuşların konumlandırılması ve uygulamaların dizayn edilme biçimi gibi koşullarda hep bu durum göz önüne alınmıştır. Günümüz cihazlarının gitgide büyüdüğünü düşünürsek telefonda sol el ve tek parmakla yazmak neredeyse imkansız hale geldi. Ancak tek elle kullanıma uygun olan klavyeler sayesinde bu soruna biraz olsun ışık tutulabilmiş.

Bu klavyeler ile yazarken iki baş parmağınızı birden kullanmanıza gerek kalmadan tek parmağınızla rahatça yazı yazabiliyorsunuz.

iPhone cephesinde Microsoft tarafından yapılmış Word Flow Keyboard uygulaması göze çarpıyor. Sağ yüze eğimli bir klavye düzenine sahip olan uygulama enter, shift, capslock ve space gibi sık kullanılan tuşları erişilmesi kolay hale getiriyor.

İlginizi Çekebilir:  Android için Doc - PDF | PDF - Doc çevirici

Android kullanıcıları Google Keyboard uygulamasına göz atabilirler. Yeni 5.0 versiyonu ile tek elle yazımı desteklemeye başladı. Uygulama hem solak hem de sağ eli baskın olanlar için iki farklı klavye düzenine sahip.

Telefonda Sol El ve Tek Parmakla Yazmak

Daha birçok alternatif bulmak mümkün. Bu listelediklerimizin her ikisi de ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Artık solak kullanıcılarda tek elle klavye kullanmanın rahatlığına varabilecekler.

Google Keyboard uygulamasını indirdiğinizde tek elle yazım moduna geçmek için virgül tuşuna bir süre basılı tutmanız gerektiğini de söyleyelim.