Kategoriler
Rehberler

Android 7.0 Nutella Önizleme Kurulumu

Android 7.0 Nutella Önizleme Kurulumu

Bu yazımızda Android 7.0 Nutella önizlemesi nasıl kurulur farklı yollarla göstereceğiz. Android‘in bu yeni versiyonu henüz tüm cihazlar için resmi olarak yayınlanmadı fakat önizlemesi hazır durumda ve yeni özellikleri büyük ölçüde barındırıyor. Android 7.0 Nutella önizleme kurulumu nasıl yapılır görelim.

Nutella sürümünü kurmanın farklı yöntemleri var ve bunlara aşağıda yer verdik.

#1 OTA Özelliği ile Kurmak

Android 7.0 Nutella Önizleme Kurulumu

OTA Update sistemini duymuş olabilirsiniz. Bu sistem sayesinde telefonunuzun mevcut sürümünde bulunan Air Update özelliği ile herhangi bir ekstra yükleme işlemi yapmadan doğruca güncellemeyi cihazınıza indirip otomatik yüklenmesini sağlayabiliyorsunuz. Eğer beklediğiniz güncelleme resmi olarak cihazınız için yayınlanmadıysa bu özellik henüz kullanıma hazır değil demektir. Ancak Android Beta Programı‘na dahil olduğunuz takdirde resmi website üzerinden cihazınız için uygun olan paketi indirip çalıştırarak 7.0 Nutella’nın cihazınıza kurulmasını sağlayabilirsiniz.

Android Beta Programı’na katılmak için tıklayın.

#2 Android N’i Image Dosyası ile Kurmak

Android 7.0 Nutella Önizleme Kurulumu

Bazı Android güncellemelerini Image adı verilen dosyalar içinde paketlenmiş halde bulabilirsiniz. Bu konuda yardımınıza Google koşuyor. Örneğin, Android 7.0 Nutella henüz sizin cihazınız için yayınlanmadıysa veya Android Beta Programı altında cihazınıza uygun indirmeyi göremiyorsanız, güncellemenin Image paketini indirip bunu manuel şekilde kendi cihazınıza kurabilirsiniz. Bu yöntem cihazınızdaki tüm verileri sildiğinden önceden yedek almayı unutmayın.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp'ta fotoğraf yükleme kalitesi nasıl değiştirilir?

Cihazınızın adını başta kullanarak “Android N image” şeklinde Google araması yapın. Image dosyaları Zip formatında gelirler. Zip dosyasını Android cihazınızda kolayca bulacağınız bir noktaya indirdikten sonra olduğu gibi bırakın. Daha onra USB yardımıyla cihazı bilgisayarınıza bağlayın.

Telefonunuzu fastboot mode‘unda başlattıktan sonra bootloader menüsünden indirmiş olduğunuz zip dosyasını bulun. Ardından Flash opsiyonunu seçin ve yüklemenin tamamlanmasını bekleyin.

Android’in yeni sürümünün adının Android N olacağı şüpheleri uzun zamandır vardı. Yayınlanan önizlemenin de aynı ada sahip olması bu iddiaları doğruladı. Güncelleme henüz beta aşamasında olsa da görüldüğü gibi farklı yöntemlerle kurulumu yapılabiliyor. Eğer sizde bu yeni Android 7.0 Nutella’yı denemek için sabırsızlanıyorsanız bu yöntemleri kullanabilirsiniz. Ancak unutmayın Android 7.0 tüm cihazlar için erişilebilir olmayacak. Eğer cihazınız eski bir modelse önce güncellemeyi alacağından emin olun.