Kategoriler
Apps & Oyunlar

iPhone’da Eski Instagram Logosunu Kullanmak

Eski Instagram Logosunu Kullanmak

Instagram‘ın yeni logosu birçok insanı üzdü. Yeni arayüz başarılı ancak logonun kendisi henüz çoğu kitleden onay almış görünmüyor. Eski logonun çok sevilmesinin sebebi yalnızca sempatik renkleri değil aynı zamanda kamerasıyla sahip olduğu sıcak retro havasıydı. Bu insanlara Instagram’ın bir kamera uygulamasından daha fazlası olduğunu gösteriyordu. Ancak yeni logo bunun tam tersini başarıyor. Logoya baktığınızda o hep gördüğümüz sıradan kamera uygulamalarının havasını andırıyor. Bu yeni logodan hoşlanmayan çok sayıda kullanıcı var ve şans verilse eksi logoya döneceklerini dile getiriyorlar. Her ne kadar tam anlamıyla eski logoya dönmek mümkün olmasa da bir anlamda bu işi kotaran bir yöntem mevcut. iOS’de eski Instagram logosunu kullanmak için ne yapılmalı görelim.

Eski Instagram Logosunu Kullanmak

Sonraki adıma geçmeden önce Instagram logosunu kullanmadığınız uygulamaların yer aldığı bir klasöre saklayın. Sayfanın altında yer verdiğimiz linke tıklayın ve sayfayı Safari tarayıcınızda açtığınızdan emin olun. Safari iPhone ile birlikte geldiğinden ana ekranınızda yer alır. Bu tarayıcıyı kullanma sebebimiz sahip olduğu bir fonksiyondan kaynaklanıyor.

Sayfa yüklendiğinde alt bardan paylaş butonuna dokunun (ortadaki kare içinde ok simgesi) ardından seçenekleri sağa kaydırarak Ana Ekrana Ekle‘ye basın. Sonraki düzenleme ekranında hiçbir şeyi değiştirmeden onaylayın. Ardından Safari’den çıkarak ana ekranınıza dönün.

Eski Instagram Logosunu Kullanmak

Ana ekrana döndüğünüzde eski Instagram logosunun eklendiğini göreceksiniz. Bu logoya bastığınızda Safari önce sayfayı açmaya çalışacak ve ardından asıl Instagram uygulamasına yönlendirileceksiniz.

Eski Instagram Logosunu Kullanmak

Daha önce de belirttiğimiz gibi eski Instagram logosuna dönmenin bundan başka bir yolu ne yazık ki yok. Bilinen en kolay yöntem bu ancak cihazınıza Jailbreak yaparak yükleyeceğiniz birkaç tema ile bu işe kalıcı bir çözüm de getirebilirsiniz. Bu yöntem Jailbreak gerektirmediğinden kullanışlı olabilir.

Eski Instagram logosu için buraya tıklayın.