Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android İçin Ücretsiz VPN Uygulaması

Android İçin Ücretsiz VPN Uygulaması

Günümüzün en kullanışlı internet servislerinden biri olan VPN kullanıcının gerçek IP‘sini saklayarak bağlantı yaptığı lokasyonun farklı görünmesine yarıyor. Elbette bu servislerin kullanım alanları oldukça geniş ve bunların her birini burada örneklemek mümkün değil. Ancak Android kullanıcısıysanız ve Google Play Store‘dan telefonunuza ücretsiz bir VPN uygulaması yüklemek istiyorsanız Avira Phantom VPN tam da bu işi yapıyor.

Imgur gibi dünyanın en büyük 50 websitesinden biri olan ve dünyada her gün milyonlarca kişinin kullandığı görsel paylaşım platformuna benzer sitelerin ülkemizde yasaklı olması özellikle mobil veri üzerinden bu siteleri ziyaret etmeyi ya da bu siteler üzerinden paylaşılan içeriklere erişimi zorlaştırıyor. Ancak VPN sayesinde bu tarz yasakları aşmak hiç de zor değil. Şimdi bahsedeceğimiz Avira Phantom VPN uygulaması hem Android hem de Windows üzerinde çalışabiliyor.

Uygulama tamamen ücretsiz olarak kullanılabiliyor ve beraberinde 500MB kotayla gelmekte. Uygulamanın bu kotası siz VPN ile dolaşırken kullanılıyor ve her ay yenileniyor. Evlerimizde kullandığımız kotalı internetten farksız diyebiliriz. Kotayı doldurduğunuzda VPN devre dışı kalıyor. Ancak yine ücretsiz olarak oluşturabileceğiniz bir hesap ile bu limiti daha makul olan 1GB‘a çıkarabilirsiniz. Avira Phantom VPN’in en iyi yanı ise sanal pozisyonunuz 13 farklı ülke arasından belirleniyor. Bunlar Avusturya, Kanada, Fransa, İspanya, ABD, İngiltere, Romanya gibi ülkeleri kapsıyor. Uygulamayı kullanmaksa gerçekten çok basit. Tek yapmanız gereken ülkeyi seçmek ve bağlantı butonuna basmak.

Android İçin Ücretsiz VPN Uygulaması

Avira Phantom VPN’i Android için indirin.

Uygulamayı yükleyip üyelik aldıktan sonra giriş yapın ve ardından bağlanıyor görünmek istediğiniz ülkeyi seçtikten sonra “Secure my connection” yazılı yeşil butona basarak VPN’i devreye alabilirsiniz. VPN devredeyken artık Türkiye‘de yasaklı olan tüm servisleri kullanabilir ve özgürçe dolaşabilirsiniz.

Android İçin Ücretsiz VPN Uygulaması

VPN ile bağlanıyorken hızın bir miktar yavaşlaması normaldir zira VPN’lerin doğasında bu var. Ancak bu yavaşlamanın günlük internet kullanımından ziyade video izleme gibi daha yoğun aktivitelere büyük engel teşkil etmeyeceğini söyleyebiliriz. Eğer sizde Avira Phantom VPN kullanmaya başladıysanız tecrübelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.