Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android’i Kurcalayan Kişinin Fotoğrafını Almak

Android’i Kurcalayan Kişinin Fotoğrafını Almak

Android‘de her gün harika işler başaran bir başka uygulama ile karşılaşmamak elde değil. Gerek işletim sisteminin özgür yanı gerekse geliştiricilerin yaratıcılığı sayesinde harika fikirlerle karşılaşmak mümkün oluyor. Bunlardan bir tanesi bugünkü yazımızın parçası oldu. Telefonunuz yabancı bir ele geçtiğinde ne yazık ki yapabileceğiniz pek fazla bir şey yok. Ancak şimdi bahsedeceğimiz uygulamalar ile kilit ekranı şifrenizi yanlış giren veya SIM kartınızı değiştiren kişinin fotoğrafını sessizce çekip cihazın konum bilgisiyle beraber otomatik olarak email adresinize gönderebiliyorsunuz.

1. Crook Catcher

Crook Catcher linkine tıklayarak uygulamayı cihazınıza yükledikten sonra ilk açılışta size başarısız şifre denemelerinde kişinin fotoğrafını ve lokasyonunu email olarak almanızın istenip istenmediği sorulacak. Kabul ettiğinizde Crook Catcher size sadece ekranında başarısız deneme loglarını göstermekle kalmayacak ayrıca kayıtlı adresinize bir email gönderecek.

Android'i Kurcalayan Kişinin Fotoğrafını Almak

Eğer cihazınızı kaybetseydiniz bu özellik gerçekten işe yarardı. Zira bir kişinin yapacağı ilk şey kilit ekranının şifresini tahmin etmeye çalışmaktır ve böyle bir esnada Crook Catcher’ın sessiz bir şekilde ön kameradan aldığı özçekimi size konumu ile birlikte email attığını hayal edin. Bu telefonunun izini sürmeyi büyük oranda kolaylaştırırdı.

İlginizi Çekebilir:  11 adet gizli Google oyunu

2. Lockwatch – Thief Catcher

Lockwatch – Thief Catcher adresinden uygulamayı cihazınıza ücretsiz olarak yükleyebilirsiniz. Crook Catcher’a benzer şekilde çalışan Lockwatch uygulaması kilit ekranı şifresini hatalı giren kişinin fotoğrafını ve konum bilgisini size email olarak yollayabiliyor. 4.99$ etiketli ücretli versiyonda ise uygulama SIM kartı değişikliğini algılayabiliyor ve size email ile haber veriyor. Dahası ise 20 saniyelik ses kaydı tutabiliyor. Croock Catcher’dan artı yanı ise internet bağlantısı yokken bile çalışabiliyor olması. Zira böyle bir durumda arkadaşınıza kişinin GPS lokasyon bilgisini SMS ile gönderiyor. Bir Wi-Fi ya da internet bağlantısı bulduğunda ise email göndermeyi deniyor.

Android'i Kurcalayan Kişinin Fotoğrafını Almak

Bunlar Android cihazınıza kurabileceğiniz işini en iyi yerine getiren 2 farklı uygulamaydı. Eğer gelişmiş özellikler aramıyorsanız Crook Catcher tavsiye edebileceğimiz bir uygulama. Çünkü Lockwatch ancak 4.99 dolarlık ücretli paket satın alındığında mantıklı hale geliyor. Eğer sizde bu uygulamaları kullanmaya başladıysanız deneyimlerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.