Kategoriler
Rehberler

iPhone’da Çekilen Fotoğrafın Odak Noktasını Seçmek

Çekilen Fotoğrafın Odak Noktasını Seçmek

iPhone bir akıllı telefonda bulabileceğiniz en iyi kameralardan birine sahip. iPhone ile fotoğraf almak o kadar sık yapılan bir işki App Store’da sadece fotoğrafçılık adına ayrılmış bir kategori bile mevcut. Bu kategori altında listelenen başarılı uygulamalardan biri de Live Focus. Ücretli bir uygulama olan Live Focus önce çektiğiniz fotoğrafı görmenizi ve daha sonraysa odak noktasının nerede olması gerektiğini özgürce seçmenize izin veriyor. Sadece iOS 9 ve üst sürümlerle çalışan uygulamanın işini başarıyla yerine getirdiğini söyleyebiliriz.

Live Focus uygulamasını buraya dokunarak App Store‘dan yükleyin. Ardından uygulamayı çalıştırarak kameraya erişmesine izin verin. Bir fotoğraf almak için kamerayı açın ve ardından uygulama size söylediği müddetçe nesneyi odakta tutun. Yalnızca birkaç saniye süren bu sürecin ardından fotoğrafın çekildiğini farkedeceksiniz. Bu şekilde nesnenin istediğiniz kadar fotoğrafını alabilir ve daha sonra netliği nereye vermek istediğinizi seçebilirsiniz. Çekilen tüm fotoğrafları siz cihazınıza aktarmak istemediğiniz sürece uygulamanın içerisinde saklanır.

İlginizi Çekebilir:  Google Haritalar'da Gece Modu'nu açma

Çekilen fotoğrafın odağını ayarlamak için ekranın altında yer alan barı kullanın. Ayrıca sağ üstte yer alan simgeye dokunarak bir önceki fotoğrafa gidebilir ve düzenleme işlemini o fotoğrafın üzerinde yapmaya karar verebilirsiniz.

Çekilen Fotoğrafın Odak Noktasını Seçmek

Live Focus uygulamasının gerçekten başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Bir nesneyi kaydetmek istediğinizde dilediğiniz şekilde pozlar alabilir ve fotoğrafın netliğinden endişe etmeden bunu daha sonra uygulamanın içerisinden düzenleyebilirsiniz. Bu fotoğraf özgürlüğü ise 5,90 TL (1.99$) fiyat etiketine sahip.

Eğer sizde uygulamadan memnun kaldıysanız düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Live Focus’u App Store’dan yükleyin.