Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Messenger Kurmadan Facebook’ta Mesajlaşmak

Messenger Yüklemeden Facebook’ta Mesajlaşmak Mümkün mü?

Facebook’un yaptığı belki de en sinir işlerden birisi Messenger uygulamasını ayrıca yükletmektir diyebiliriz. Zaten Facebook indirip yüklemişiz, bir de arkadaşlarımızla doğrudan görüşmek için neden Messenger indirelim ki? Üstelik bu biraz daha uygulama kalabalığı demek. İşin uzmanı uygulama geliştiriciler bunun da çaresini bulmuşlar. Bilgisayarda birkaç işlem yapmamız gerekiyor. Sonrasında özel bir Facebook APK dosyası üretmiş olacağız. Bu APK dosyasının içinde Messenger uygulaması da gömülü olacak ve böylece ayrıca indirmemize gerek kalmayacak. Elde edilen özel APK’yı akıllı telefonumuza gönderip kurulumu yapacağız. Eğer siz de Messenger kurmadan Facebook’tan mesajlaşmak istiyorsanız anlatacaklarımız tam size göre. Öncelikle bilgisayarımızda Java kurulu olmalı. Kurulu değilse şuradan indirebilirsiniz. Devamında Facebook APK’sı gerekecek. En günceli için şu sayfaya uğrayabilirsiniz. Buradan da fbpatcher uygulamasını indirin. Her şey tamamsa hazırız demektir.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi
1

Messenger kurmadan Facebook’tan mesajlaşmak için öncelikle indirdiğimiz fbpatcher sıkıştırılmış dosyasını masaüstümüze aynı isimde açıyoruz.

2

İndirdiğimiz Facebook APK dosyasını bu klasörün içine atıyoruz ve sonrasında adını fb.apk yapıyoruz. Eğer bu şekilde isim değişikliği yapmazsanız fbpatcher uygulaması Facebook dosyamızı tanımayacak.

3

Artık Facebook uygulamamıza Messenger gömmeye başlayabiliriz. fbpatcher dosyasını çalıştırıyoruz.

4

Facebook’a önemli güncellemeler geldikçe işlemleri en baştan yapmanız gerekiyor. Zaten gördüğünüz gibi çok zor bir işlem değil. Arada bir Facebook ile birlikte fbpatcher uygulaması da güncelleniyor. Gördüğünüz gibi şu anda uygulama 2.3 sürümüne sahip. Bu sürümün notlarında ise düşürülen dosya boyutu ve yeni Facebook sürümlerine verilen destek var.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi
5

Messenger kurmadan Facebook’tan mesajlaşmak için PC ortamında yapmamız gereken işlemler pek zaman almıyor. En fazla iki dakika diyebiliriz. fbpatcher’i indirdiğiniz bağlantının bulunduğu sayfada bu işlemin Linux ve Mac üzerinden de nasıl yapıldığını inceleyebilirsiniz. Bu işlemle standart Facebook uygulamalarınıza neler katabildiğinizi ise şöyle maddeleyebiliriz:

  • Facebook Messenger kurma derdinden kurtulma
  • QuickCam özelliği ile galerideki fotoğraf ve videoları gönderme
  • Gönderim öncesi görsel düzenleme ve video kesme
  • Facebook görüşmelerinde görsel paylaşımı
  • Ses klibi kaydetme ve gönderme
  • Etkinlik ve yer bilgisi gönderme
  • İfadeler, çıkartmalar ve büyük beğeni işareti gönderme
  • Soğuk kar ve uçan kalpler gibi ifadeleri gönderme
  • Messenger’ın basketbol oyununu oynayabilme
İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi
6

APK dosyası tamamlandığında zaten DOS penceresi kapanıyor. Buradan anlayabilirsiniz.

7

Messenger kurmadan Facebook’tan mesajlaşmak artık çok yakın. Masaüstümüzde bulunan fbpatcher klasörüne bir dosya daha ekleniyor. fb-patched.apk isimli dosyayı akıllı telefonumuza gönderiyoruz ve işlem tamamdır. Artık bilgisayarımızda yapacağımız bir şey kalmadı.

Akıllı telefonumuzun dosya yöneticisinden fb-patched.apk dosyasının yerini buluyoruz ve kuruluma başlıyoruz. Zaten sonrasını biliyor olmanız gerek. 🙂

Uygulamamız açıldı. Her şey eskiden olduğu gibi sorunsuz görünüyor. Sağ üstteki Messenger simgesine tıkladığımızda Messenger açılıyorsa artık bir sorun kalmadı demektir.

Messenger kurmadan Facebook’tan mesajlaşmak için yapmanız gerekenler işte bu kadar!