Kategoriler
Rehberler

Android ve iOS: Telefondan Sınav Sonucu Öğrenme

 Telefondan Sınav Sonucu Öğrenme

Ülkemizde sınav deyince akla gelen ÖSYM‘nin bilinen 19 farklı sınavı var. Her genç mutlaka bu duyguyu tatmıştır veya tadacaktır diyoruz ve şimdiden yüksek puanlar almanızı temenni ediyoruz. Android ve iOS cihazlardan sınav sonucu öğrenmek artık basit hale geldi. Böylece telefondan sınav sonuçlarını öğrenmek eziyet olmaktan çıkıyor.

Bildiğiniz gibi ÖSYM, Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS), Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS), Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS), Elektronik Yabancı Dil Sınavı (E-YDS), Yabancı Dil Sınavı (YDS), Akademik Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) (İlkbahar Dönemi-Güz Dönemi), Dikey Geçiş Sınavı (DGS), TSK Askeri Liseler Sınavı (ALS), İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavı, Yükseköğretim Kurulu Seviye Tespit Sınavı, Jandarma Genel Komutanlığı Jandarma Astsubay Temel Kursu Giriş Sınavı (JANA), Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (DİB-MBSTS), Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) (İlkbahar Dönemi-Güz Dönemi), Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (YDUS), Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (DUS), TSK Askeri Liseler Sınavı (ALS), İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı (İlkbahar Dönemi-Güz Dönemi), Tıp Doktorluğu Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı (STS; İlkbahar Dönemi-Güz Dönemi), KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) adında birçok sınav yapıyor. Girdiğiniz sınav sonuçlarını telefondan öğrenmek içinse yapmanız gerekenler hayli basit.

1

İlk olarak telefona ÖSYM Mobil uygulamasını indiriyoruz. Android için bu, iOS için de bu bağlantıdan indirme yapabilirsiniz. Oldukça küçük boyutlu olan uygulama sayesinde web sitesinde boğulmadan üniversite sınavlarından tutun da memuriyet sınavlarına kadar tüm sınav sonuçlarınızı öğrenebiliyorsunuz. Giriş için TC kimlik numarası veya YU numarası (yabancı uyruklular için) yazıyorsunuz. AİS Şifre kısmı ise size daha önceden verilmiş olan Aday İşlemleri Sistemleri şifresi oluyor.

3

Uygulamanın kullanımı son derece basit. Karşınıza Sınava Giriş Bilgileri ve Sonuçlar olmak üzere iki sekme geliyor. Sonuçlar kısmından girmiş olduğunuz sınav sonuçlarına ulaşabilirsiniz. Açıklanan sınav sonuçlarına anında ulaşabilirsiniz.

2

Diğer sekmeden de sınava giriş bilgileri kontrol edilebiliyor. Bunu basit bir sınava giriş kartı olarak düşünebilirsiniz ancak pek tabii sınava telefonla giremiyorsunuz. Sadece sınav yeri ve saati hakkında bilgi almak için kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Yüksek fiyata cep telefonu alan yerler