Kategoriler
Apps & Oyunlar

En İyi iPhone Müzik Uygulamaları

En İyi iPhone Müzik Uygulamaları

iPhone’unuzda müzik dinlemenin birçok farklı yolu var ve bu yüzden yalnızca iTunes‘a ya da her iPhone’da gelen Müzik uygulamasına yönelmeniz şart değil. Eğer bu uygulamaların pratikliği ile boğuşmaktan sıkıldıysanız ve daha başka bir çözüm arıyorsanız, bu yazımızı takip etmeye devam edin. Zira iPhone için yayınlanmış en iyi müzik uygulamalarının kısa bir listesini sizler için hazırladık.

iOS’deki iTunes gibi servislerin dosya yönetim biçimleri hala fazlasıyla eski usül. Basit bir müziği yüklemek dahi insanı yorabiliyor. Neyse ki markette yer alan üçüncü parti bazı uygulamalar ile bu tarz sorunları ortadan kaldırmak mümkün.

Bahsedeceğimiz uygulamalar iOS müzik kütüphanenizi ve iCloud müzik kütüphanenizi kullanabiliyor. Ayrıca iTunes ile eşleşerek müziklerinize klasik Müzik uygulamasından daha pratik bir biçimde ulaşmanızı sağlıyor. Birçoğu ücretsiz olan uygulamaların hepsi Apple Müzik ile uyumlu. Hatta bazıları Spotify ve YouTube ile beraber çalışabiliyor.

Ecoute (Ücretli)

Özelliği: Son çalınma tarihi ve bir parçanın kaç kez çalındığı gibi bilgileri saklayarak yeni öneriler sunmak.

En İyi iPhone Müzik Uygulamaları

Ecoute albüm kapaklarını görüntüleyen, net bir arayüze sahip olan kullanması basit bir uygulama. Ayrıca gelişmiş bir karışık çalma fonksiyonuna sahip. Karışık çalmayı istenirse albümleri baz alarak yapabiliyor ve çalma sayıları ve son çalınan gün gibi verileri kullanarak daha iyi müzik önerilerinde bulunuyor. Ayrıca AirPlay desteği sunuyor ve müzikleri bestecilere, sesli kitaplara veya seçtiğiniz diğer çeşitli filtere göre ayırabiliyor. Uygulamada podcast desteği dahi mevcut ve Facebook, Twitter gibi sosyal ağları destekliyor. Son olaraksa Night Mode yolda ya da yatağında müzik dinlemek isteyenler için mükemmel bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

Listen (Ücretsiz)

Özelliği: Gesture desteği.

En İyi iPhone Müzik Uygulamaları

Çok sayıda müziği bir arada tutmayı seviyor ve müzik koleksiyonunuz içerisinde sık sık dolaşıyorsanız, Listen isimli uygulama bu karmaşanıza daha iyi bir çözüm sunabilir. Kapak görsellerinin ağırlıkta olduğu büyük butonlu menüler kullanan Listen böylelikle kullanıcının müzikler arasında en hızlı şekilde geçiş yapabilmesini sağlıyor. Özellikle basit ve büyük butonlu arayüzlerden hoşlanan kullanıcılar için Listen harika bir müzik uygulaması.

SoundShare (Ücretsiz)

Özelliği: Apple Müzik, Spotify, and Deezer kullanıcıları için daha özel bir müzik deneyimi.

En İyi iPhone Müzik Uygulamaları

SoundShare birçok farklı servisi bir araya getiren tabiri yerindeyse birleştirici bir uygulama. Bu servislere Apple MüzikSpotify ve Deezer dahil. Kendisi aslında kayıt olunarak kullanılan bir müzik sosyal ağı. Uygulama müzikleri beğenmenize, yorum yazmanıza ve paylaşmanıza izin veriyor. Ayrıca oluşturduğunuz çalma listelerini dilediğiniz kişilerle paylaşabiliyor ve bu kişilerin listeye yeni müzikler eklemesine izin verebiliyorsunuz.

Stezza (Ücretli)

Özelliği: Tek elle yönetilebilen bir müzik uygulaması olması.

En İyi iPhone Müzik Uygulamaları

Stezza kendini özellikle sürücüler için geliştirilmiş bir müzik uygulaması olarak tanıtıyor. Kullanıcının ihtiyaç duyacağı tüm genel butonlar uygulamanın arayüzüne oldukça net bir şekilde yerleştirilmiş. Arayüzünde albüm kapağına büyükçe yer ayıran Stezza aynı zamanda o an çalınan müziğe göre arayüzünü adapte ediyor. Tek elinizle rahatça kullanabileceğiniz Stezza araç içerisindeyken en kolay kullanımı sunuyor.

Musixmatch (Ücretsiz)

Özelliği: Şarkıların sözlerini eş zamanlı olarak gösteriyor.

En İyi iPhone Müzik Uygulamaları

Dinlediğiniz müziğin sözlerini merak ediyor ve buna en pratik şekilde ulaşmak istiyorsanız Musixmatch tam olarak bunu yerine getiriyor. Uygulama cihazınızda mevcut olan müziklerin sözlerini ekranda büyük puntolarla gösterebiliyor. Böylece müzik ile eş zamanlı olarak sözleri de görebiliyorsunuz. Geliştiriciye göre Musixmatch dünyanın en büyük şarkı sözü kütüphanesine sahip. Ücretsiz olduğundan bunu deneyip görmekte yarar var.

Müzik Kütüphanenizi Pratik Hale Getirin

iOS’un dosya aktarımı anlamında yeterince pratik bir sisteme sahip olmadığını yazının başında söylemiştik. Örneğin, Apple Müzik’e müzik aktarırken klasik iTunes yöntemini kullanmaktan sıkıldıysanız bu üçüncü parti çözümler ilginizi çekebilir. Müzik sisteminizi dosyalar halinde kolayca yönetmenizi sağlayan bu uygulamalar sayesinde geleneksel yöntemleri bir kenara atabilirsiniz.

VLC for Mobile

Özelliği: iOS cihazınızdaki her şeyi erişilebilir dosyalar haline getirmesi.

Eğer iTunes’dan tamamen kurtulmak istiyorsanız VLC aradığınız uygulama olacaktır. Kendisi iPhone, iPad ve iPod Touch ile tam uyumlu olarak çalışıyor. VLC sadece müzik ve video dosyalarını çalmıyor aynı zamanda altyazıları görüntüleyebiliyor ve FLAC gibi desteklenmeyen formatları oynatabiliyor.

Müziklerinizi Wi-Fi aracılığıyla standart bir tarayıcı üzerinden gönderebiliyor ya da Dropbox ve Google Drive gibi bulut servislerini kullanabiliyorsunuz. iTunes File Share ismindeki başka diğer bir serviste VLC’ye dosya gönderirken kullanabiliyor. Uygulama SMB, FTP, UPnP ve PLEX üzerinden dosya paylaşımını destekliyor ve müziklerinizi arkaplanda çalmaya devam ediyor. Daha iyisi ise Apple Watch desteğine de sahip olması.

FLAC Player+

Özelliği: Users looking for a music-focused app for local media playback.

FLAC Player+ uygulaması VLC’nin format desteği konusunda eksiklerini tamamlıyor. Kendisi FLAC, MP3, AAC, WMA ve hatta RealMedia formatını destekliyor. VLC gibi arkaplanda müzik çalabiliyor. Uygulama parçaları çalma listesine, sanatçıya, albüme ve diğer benzer filtrelere göre gruplandırabiliyor.

FLAC Player+ daha ziyade bir müzik oynatıcısı görevi görüyor. VLC’den farklı olarak video oynatamıyor. Ancak VLC gibi Wi-Fi üzerinden müzik transfer etmenizi sağlıyor. Arayüzü her ne kadar mükemmel olmasa da işini yerine getiriyor. Tamamen ücretsiz olan FLAC Player+’ı kesinlikle denemelisiniz.