Kategoriler
Rehberler

Android Telefonda Flaşın Gücünü Ayarlama

Android: Flaşın Gücünü Ayarlama

Android işletim sistemli telefonlarda neredeyse aklımıza gelen her ihtiyaç için bir uygulama üretilmiş durumda. Bu konuda iOS’a göre yazılım geliştiricilerin de biraz daha rahat hareket ettikleri söylenebilir. Sıradaki uygulamamız Android için flaşın gücünü ayarlama yapmanızı sağlıyor. Akıllı telefonunuzun flaşını sık şekilde kullanıyorsanız ve gereğinden parlak olduğunu düşünüyorsanız size tavsiye edeceğimiz uygulama ile flaşın gücünü ayarlama şansınız olacak. Uygulama pek tabii size daha uzun bir pil süresi de sağlayacak. Öncesinde belirtmeliyiz ki bu uygulama root yetkisi istiyor. Yani akıllı telefonunuzun root’lu olması gerekiyor. Uygulamayı şuradaki Google Play bağlantısından indirebilirsiniz.

Flaşın gücünü ayarlama

Android için flaşın gücünü ayarlama uygulaması, akıllı telefonunuzun yazılımı tarafından belirlenen standart değerin esnetilmesini sağlıyor. Yani şu şekilde düşünebilirsiniz, belirlenen değerden daha düşük güçte flaşı açabildiğiniz gibi daha yüksek güçte de açabilirsiniz. Bu tamamen akıllı telefonunuzun marka ve modeli ile ilgili bir durum. Uygulama zaten bu konuda sizi uyarıyor. Flaşın fazla yüksek güçte çalışması ısınma gibi sorunlar ortaya çıkararak cihazınıza zarar verebilir. Flaşı tamamen patlatabilir. Bilinçli bir kullanıcı olmaktan vazgeçmeyin.

İlginizi Çekebilir:  Google Haritalar'da Gece Modu'nu açma
Flaşın gücünü ayarlama

Android için flaşın gücünü ayarlama uygulaması, telefonunuzun bildirim ekranından – ve + tuşlarıyla kolay yönetebileceğiniz şekilde tasarlanmış. – ve + tuşlarına basarak akıllı telefonunuzun elektronik düzeneği izin verdiği ölçüde adım adım azaltma ve artırma yapabilirsiniz. Yüksek şiddette flaş açmanın ısınma dışında akıllı telefonunuzun pilini de çabuk bitirebileceğini unutmayın.

Flaşın gücünü ayarlama

Android için flaşın gücünü ayarlama uygulamasında ayrıca ana ekrana araç ekleme şansınız da var. Böylece kademeli olarak ana ekrandan azaltma ve artırma yapabilirsiniz. Elbette en düşük kademe flaşın kapanması anlamına geliyor. Uygulama için root iznine sahip olmanız gerekiyor, tekrar hatırlatalım.