Kategoriler
Konular

Android’de Telefon Hızlandırma Uygulamaları

Özellikle Android kullanıcıları için zaman zaman oluşan RAM bellek sorunları ve ardından gelen yavaşlıklar can sıkıcı olabiliyor. Android’in yapısı gereği iOS’e nazaran farklı bir kaynak tüketimi yöntemi var. Bu yüzden telefon hızlandırma uygulamaları bu noktada devreye giriyor. Uygulamaların ortak hedefleri RAM’de yer kaplayan uygulamaları temizlemek. İşe yaradıklarını söylememiz mümkün. Şimdi sıra sıra anlatalım.

Android’de Telefon Hızlandırma Uygulamaları

gamebooster

Game Booster – Speed Up Phone

Game Booster uygulaması genel sistem performansına değil ama oyun performansına olumlu yönde etki ediyor. Uygulamayı indirin ve performansını artırmak istediğiniz oyunlarınızı uygulamaya tanıtın. Game Booster bu işlemin ardından genel sistem kaynaklarını optimal performansa göre düzenleyecek.

Telefon Hızlandırma Uygulamaları

Yellow Booster

Yellow Booster telefon performansının geneliyle ilgilenen bir uygulama. Yani telefon işlemcisinin sıcaklığından tutun depolama alanının kontrolüne kadar her parametreyi elden geçirebilir. Ön belleği temizleme ve gereksiz dosyaları silme özellikleri de diğer önemli yetenekleri arasında. Tüm bu işlemleri tek dokunuşla yapabileceksiniz.

Telefon Hızlandırma Uygulamaları

AndroBooster

AndroBooster gelişmiş bir performans uygulaması. Özellikle root edilmiş telefonlarda tüm yeteneklerinden yararlanma olanağı sunuyor. RAM boşaltma, uygulama hızlandırma ve CPU çekirdeklerini daha verimli kullanma gibi yeteneklerinin yanı sıra, batarya kullanım süresini de uzatabilme iddiasına sahip.

HTC-Boost-is-clean-master-bad

HTC Boost+

HTC firmasının kendi HTC One telefonları için ürettiği uygulama, tüm Android cihazlarda da çalışabiliyor. HTC Boost+ uygulamasını diğer performans uygulamalarından ayıran bir özelliği yok. Uygulama hızlandırma, RAM boşaltma vs. her şey var. Fakat bir cihaz üreticisi tarafından hazırlanmış olması ilgi çekici bir durum.

İlginizi Çekebilir:  iOS ve Android için en iyi takvim uygulamaları