Kategoriler
Rehberler

Android’de Videoyu Tersten Oynatma

Android’de Videoyu Tersten Oynatma

Android işletim sistemli akıllı telefonunuzda çekmiş olduğunuz videoları basit bir şekilde tersten oynatabilirsiniz. Android’de videoyu tersten oynatma yoluyla özellikle hazırlayacağınız senaryolar sayesinde böylece sosyal medyada büyük yankılar oluşturabilmeniz mümkün. Koca bir bardak suyu ağzınızdan bardağa geri boşaltmak, birkaç sihirli hareketle koltuktaki yastığı 5 metre uzaktan elinize almak, kağıdı yakarak tamamını ortaya çıkartmak ve nice sürprizler sizi bekliyor. Gerçekten de Reverse Movie FX bu alanda işinin piri. Videoyu tersten oynatma uygulamasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Android'de Videoyu Tersten Oynatma

Uygulamanın ÖRNEKLER kısmında yaklaşık 30 tane ilginç videoya yer veriliyor. Dilerseniz bu videolardan esinlenerek Android’de videoyu tersten oynatma uygulamasında siz de harikalar yaratabilirsiniz. Reklamsız olan PRO seçeneğe geçiş, puanlandırma, hakkında bilgisi, ses kesme ve geliştiricinin ses değiştirme uygulamasına ana menü üzerinden erişebilirsiniz. Bizim sağ taraftaki BAŞLAT / TERS ÇEVİR tuşuna basmamız gerekiyor.

Android Videoyu Tersten Oynatma2

Android’de videoyu tersten oynatma uygulamasında mevcut videolardan birini seçebiliyoruz. Eğer istersek bu esnada kendi videomuzu da kaydedebiliyoruz. Uygulamanın Türkçe olması burada kolaylık sağlıyor.

İlginizi Çekebilir:  "com.google.android.packageinstaller" nedir, ne işe yarar?
Android Videoyu Tersten Oynatma3

Android’de videoyu tersten oynatma uygulamasında videoyu çektikten sonra başını ve sonunu belirleyeceğimiz bir ekran karşımıza geliyor. Buradan başlangıç ve bitiş noktalarını tayin ederek START komutunu veriyoruz.

Android Videoyu Tersten Oynatma4

Uygulamanın ters çevirme seçenekleri de oldukça başarılı. Videoyu doğrudan ters çevrilmiş olarak çıkartabilirsiniz. Hatta ters çevrimlik + orijinal veya orijinal + ters çevrilmiş olarak ucuca ekleyerek çıkartma şansınız da var. Android’de videoyu tersten oynatma ayrıca videonun sesini iptal etme ve müzik ekleme şansı da veriyor. Malum ters çevrilen videoda sesler pek anlamlı olmuyor. Dilediğiniz müzik dosyasından bir kesit alarak buraya ekleyebilirsiniz veya sessiz olarak da videonun tamamlanmasını sağlayabilirsiniz, bu noktada tercih tamamen size kalmış.

Android Videoyu Tersten Oynatma5

Android’de videoyu tersten oynatma uygulaması aynı zamanda oldukça hızlı çalışıyor. Videonun uzunluğuna ve akıllı telefonun donanım performansına göre işleme süresi değişiklik gösterecektir. Uygulamanın ayrıca sosyal medya paylaşım özelliği mevcut. Böylece elde ettiğiniz sonuçları basit şekilde sosyal medya ortamında yoruma açabilirsiniz. Ek olarak WhatsApp gibi popüler araçlardan da paylaşım yapabilmek mümkün.