Kategoriler
Konular

Android Uyumlu En İyi Strateji Oyunları

Strateji oyunları özellikle akıllı telefon platformlarında çok fazla ilgi görüyor. 2000’li yılların başında PC dünyasında başlayan akım 2010 gibi akıllı telefonlar üstünden baskınlığını devam ettiriyor. Özellikle Android için en iyi strateji oyunları listesi yapmamız da bu yüzden. Çünkü yüzlerce strateji oyunu var ve büyük bir bölümü sahte. O yüzden Android uyumlu en iyi strateji oyunları  neler diyorsanız bu 5 oyuna göz gezdirebilirsiniz.

En iyi strateji oyunları

En iyi Strateji Oyunları

Winterstate

Winterstate gerçek zamanlı online olarak oynamanız gereken bir strateji oyunu. Sloganı ”Sam Amca’nın SANA ihtiyacı var.” O nedenle oyunda Amerika”da çıkan bir savaşı bastırmakla sorumlusunuz. Bunun için uzun bir hikaye oluşturulmuş. Yani sıkılıp bırakmanız pek mümkün görünmüyor. Güçlü bir ordu kurarak haydutlara karşı savaşmaya hazırlanın.

clash-royale

Clash Royale

Clash Royale’i tahmin ediyoruz bilmeyeniniz yoktur. En fazla reklamını gördüğümüz strateji oyunları arasında yer alıyor. Grafikleri de oldukça farklı ve oyun tamamen Türkçe destekli. Gerçek zamanlı oynandığı için internet bağlantısına ihtiyacınız var. Öncelikli hedefiniz rakibinizin kulelerini yıkmak olacak. Aynı zamanda kendi savaş topluluğunuzu da yaratabiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone ve Android: Gmail'de süresi dolan e-posta nasıl gönderilir?
AoE_World_Domination_launch

Age of Empires:World Domination

80 sonu 90 başı doğumlu neslin ilk oynadığı strateji oyunu olan olan Age Of Empires, yakın zamanda mobil platformlara da geldi. World Domination’la beraber aklınıza gelen tüm medeniyetler oyuncuya sunuluyor. Dolayasıyla diğer strateji oyunlarından farklı bir konum elde ettiğini söylemek mümkün. Grafikleri gerçekten çok başarılı.

TOTALWARbattles

Total War Battles: KINGDOM

Bir zamanların efsane oyun üreticisi SEGA, bir süre önce mobil platformlar üstünden sektöre tam dönüş yaptı. Kısa yoldan dikkat çekmek için yaptığı ilk oyun da elbette bir strateji oyunu olmalıydı. Total War Battles: KINGDOM’da Birleşik Krallığı korurken diğer krallıklarla da savaş halindesiniz. Bir de acımasız Vikingler gibi de bir derdiniz var.

plague

Plague Inc.

Plague Inc. biraz sıra dışı bir strateji oyunu. Çünkü içinde top tüfek tank vs. yok. Oyunun hedefi tüm dünya insanlığına bulaşıcı hastalık bulaştırarak yok etmek. Fakat burada tüm stratejiyi siz yapıyorsunuz. Hastalığın üretiminden tutun da dağıtımına kadar uzun bir süreç var. Ayrıca size engel olmak isteyen bir o kadar da insan.