Kategoriler
Rehberler

ISO / IMG Dosyaları İçin Android’de Sanal Sürücü Oluşturma

ISO / IMG dosyaları için Android’de sanal sürücü oluşturma sandığınız kadar zor değil. Android işletim sistemine sahip akıllı telefonunuzu USB bellek olarak kolaylıkla kullanabileceğinizi biliyorsunuz. Fakat bir bilgisayarı, akıllı telefonunuzun içindeki bir ISO / IMG dosyası üzerinden çalıştırmak daha farklı bir olay. Öncelikle bunun için akıllı telefonunuzun depolama alanı tamamen bahsi geçen ISO / IMG dosyasından ibaret olmak zorunda. Hem mevcut Android dosyaları, hem de ISO / IMG aynı çatı altında bulunamayacağı için bilgisayarınızı acil durumlarda -Windows çökmesi, güvenlik sorunları vb.- nedeniyle akıllı telefondan başlatmak normalde mümkün değil.

Android’de Sanal Sürücü Oluşturma

DriveDroid işte bunu çözen bir uygulama. Uygulama üzerinden ISO / IMG dosyanızın yerini gösterdikten sonra akıllı telefonunuz tamamen o ISO / IMG’nin çalışır şekilde bulunduğu bir sanal sürücü haline geliyor ve bilgisayarınızı kurtarıyor. Üstelik mevcut Android dosyalarına da hiçbir zarar vermeden. Hemen aşağıdan indirip deneyebilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.softwarebakery.drivedroid&hl=tr

Android'de ISO / IMG dosyaları için sanal sürücü oluşturma

ISO / IMG dosyaları için Android’de sanal sürücü oluşturma dediğimizde bizim aklımıza ilk olarak acil durumlarda Windows veya disk bölme yazılımları çalıştırabileceğimiz bir sanal sürücü oluşturmak geliyor. Windows işletim sisteminin ISO’sunun hatırı sayılır bir yer kapladığı doğru ancak akıllı telefonunuzun bellek kartında 3-4 GB’lık bir yeri bu iş için ayırabilirsiniz. İşiniz gereği sık sık Windows kurmanız gerekiyorsa ve hele bir de USB 3.0 destekli bir telefonunuz varsa uygulamayı çok seveceksiniz.

Android'de ISO / IMG dosyaları için sanal sürücü oluşturma

ISO / IMG dosyaları için Android’de sanal sürücü oluşturma uygulamasının açılış ekranında + tuşuna basarak boş bir kalıp dosyası oluşturabiliyoruz, başka bir kalıp dosyası indirebiliyoruz veya hali hazırda indirmiş olduğumuz kalıp dosyalarının yerini gösterebiliyoruz. Zaten bu uygulama ile kimse kalkıp ISO / IMG dosyası indirmeyecektir.

Android'de ISO / IMG dosyaları için sanal sürücü oluşturma

Ayarlar kısmına bir göz atalım. ISO / IMG dosyaları için Android’de sanal sürücü oluşturma uygulaması gerçekten başarılı seçeneklere sahip. Burada kalıp dosyalarınızın bulunduğu standart klasörü gösterebilirsiniz. USB bağlantısı öncesinde başlatılacak kalıp dosyasına ait sihirbaz ayarları ve kalıpların otomatik dönüştürülmesi gibi birçok faydalı seçenek karşınıza çıkıyor. Uygulama için dilerseniz bu ekrandan bağış da yapabilirsiniz.

Android'de ISO / IMG dosyaları için sanal sürücü oluşturma

ISO / IMG dosyaları için Android’de sanal sürücü oluşturma uygulaması son derece kullanışlı bir sihirbaza sahip. Adım adım sizi yönlendiren sihirbaz ile ileri düzey İngilizce bilgisine sahip olmasanız bile adımları rahatlıkla geçebilirsiniz. Ardından başlatılacak olan kalıp dosyasını hazırlayabilirsiniz. Sonrasında da yapmanız gereken başlatma öncesinde akıllı telefonunuzu bilgisayarınıza bağlamak olacak.

Android'de ISO / IMG dosyaları için sanal sürücü oluşturma

Farklı bilgisayarlarda uyumlu bir çalışma ortamı oluşturmak adına, ISO / IMG dosyaları için Android’de sanal sürücü oluşturma uygulamasında birçok ileri düzey seçenek olduğunu söylemiştik. Kalıp dosyası yerleştirilirken bilgisayarınızın akıllı telefonunuzu ne olarak algıladığını önceden sihirbaza tanımlayarak zaman kazanabilmeniz mümkün.

Android'de ISO / IMG dosyaları için sanal sürücü oluşturma

ISO / IMG dosyaları için Android’de sanal sürücü oluşturma göreve hazır. Bilgisayarınızı başlatın, akıllı telefonunuzu bağlayın ve başlatma seçeneklerine girin. Listede mutlaka DriveDroid’e belirtmiş olduğunuz ISO’yu göreceksiniz.

İlginizi Çekebilir:  Telegram'daki İngilizce mesajları otomatik olarak çevirmek