Kategoriler
Rehberler

Android: WhatsApp Fotoğraflarını Rehbere Aktarma

Rehber Fotoğraflarını WhatsApp’tan İndirme

Rehber fotoğraflarını Facebook, Twitter, Instagram üzerinden indirme yapabilen birçok faydalı araç mevcut. Ancak bunların içinde en geçerli olanı şüphesiz WhatsApp fotoğraflarını rehbere aktarma. Sosyal ortamlarda kullanılan profil fotoğrafları WhatsApp’a kıyasla daha az. Daha doğrusu sosyal ortamlarda profil fotoğrafları bir siyasi mesaj, sevilen bir yer, komik bir an veya kişinin kedisi vs. olabiliyor. WhatsApp’ta ise kişinin yüzünün bulunduğu profil fotoğrafları bulma şansı daha yüksek. Android’de WhatsApp fotoğraflarını rehbere aktarma hiç şüphesiz en doğru yol.

2020 GÜNCELLEMESİ: Uygulama artık markette olmadığı için APK olarak indirebilirsiniz: https://www.apkshub.com/app/com.rm.android.wcps

Fakat bir iyi bir kötü haber var: Daha önceden bunu tüm rehber için otomatik şekilde yapabiliyorken son WhatsApp güncellemeleri sonrasında uygulamalarda artık her bir kişi için tek tek yapmamız gerekiyor. Yine de işi kolaylaştıran araçlar var. Rehber fotoğraflarını WhatsApp’tan indirme sağlayan araçlardan biri de Contact Photo Sync.

Android: WhatsApp Fotoğraflarını Rehbere Aktarma

WhatsApp Fotoğraflarını Rehbere Aktarma Zamanı

Android’de WhatsApp fotoğraflarını rehbere aktarma işlemi aslında hiçbir uygulamaya gerek kalmadan da yapılabilecek bir işlem. Ancak kişinin WhatsApp profil fotoğrafını kaydetme ve sonrasında rehberdeki ilgili kişiye tanımlama gibi süreçler işlemi uzatıyor. İndirdiğimiz uygulama işte tam bu aşamada bizlere kolaylık sağlıyor. Rehberimiz kısaca tarandıktan sonra bağlantıların WhatsApp profiline giderek WhatsApp’tan rehbere fotoğraf aktarma işlemini pratik bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz. Tabii gönül ister ki bunu tüm bağlantılar için otomatik olarak yapalım ancak şimdilik bu mümkün değil. Yine de ilerleyen günlerde bir çözümü olacaktır.

Android: WhatsApp Fotoğraflarını Rehbere Aktarma

WhatsApp Profil Fotoğrafı Kaydetme

İlk olarak istediğimiz kişinin WhatsApp profil fotoğrafını kaydetme işlemini gerçekleştireceğiz. Karşımıza fotoğraflı ve fotoğrafsız olan tüm rehber bağlantılarımız getiriliyor. Dilerseniz uygulamanın menüsünden sadece fotoğrafsız bağlantıları gösterecek şekilde ayar yapabiliyoruz. Sonrasında fotoğrafı olmayan bir kişi seçerek WhatsApp’tan rehbere fotoğraf aktarma aşamasına geçebiliriz.

Android: WhatsApp Fotoğraflarını Rehbere Aktarma

WhatsApp’tan Rehbere Fotoğraf Aktarma

Kişimizi seçiyoruz. Karşımıza nasıl bir yol izleyeceğimize dair bir uyarı geliyor. OK diyerek geçebiliriz veya bir daha karşımız getirilmemesi için OK NOT SHOW AGAIN yazısına basabiliriz. Devamında rehberimizdeki bu bağlantının profili WhatsApp uygulamamızda açılıyor ve geriye kişinin WhatsApp profil fotosu kaydetme aşaması kalıyor.

Android: WhatsApp Fotoğraflarını Rehbere Aktarma

Rehber Fotoğraflarını WhatsApp’tan İndirme

İlgili kişinin mesaj yazma ekranından Kişiyi görüntüle diyerek veya profil kısmına basarak ana profile ulaşıyoruz. Burada WhatsApp fotoğrafına basarak paylaş seçenekleri arasında Android’de WhatsApp fotoğraflarını rehbere aktarma sağlayan uygulamamızı göreceğiz. Tıpkı bir sosyal medyada paylaşır gibi WhatsApp fotoğrafını uygulamamıza yönlendiriyoruz.

Android: WhatsApp Fotoğraflarını Rehbere Aktarma

WhatsApp’tan Rehber Fotoğrafı Güncelleme

Android’de WhatsApp fotoğraflarını rehbere aktarma sağlayan uygulamamız kişinin WhatsApp fotoğrafının bununla değiştirilip değiştirilmeyeceğini soruyor. Eğer istiyorsak onay verebiliriz. Eğer kişi herhangi bir güncelleme yapmamışsa, yani fotoğrafta bir farklılık yoksa değiştirmemize gerek yok demektir.

Android: WhatsApp Fotoğraflarını Rehbere Aktarma

Rehber’e WhatsApp Profil Fotoğrafı Aktarıldı

WhatsApp profil fotosu kaydetme aşaması tamamlandı. WhatsApp fotoğrafını rehbere aktarma da gerçekleşti. Biraz uğraştırıcı görünse de aslında uygulama oldukça pratik. Bu işlemi otomatik yapan uygulamalar çıkana kadar biraz daha beklemek yerine bu faydalı uygulamaya göz atabilirsiniz. Sorularınız için forum sayfamıza başvurabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Telegram'daki İngilizce mesajları otomatik olarak çevirmek