Kategoriler
Haberler

Huawei Honor 5X Android Marshmallow 6.0 Güncellemesi

Geçtiğimiz ay içerisinde Honor 5X kullanıcıları EMUI 4.0 / Android Marshmallow 6.0 güncellemesini almaya başlamıştı. Global pazardaki cihazlar bu güncellemeyi alabilmiş olsa da ABD modeli (KIW-L24) bu güncellemenin dışında tutulmuştu. Honor 5X Android Marshmallow 6.0 güncellemesi ABD’deki cihazlar için de resmen kullanıma sunuldu.

Huawei Honor 5X Android Marshmallow 6.0

Ocak ayındaki CES 2016 etkinliğinde 200 USD’lik bütçe dostu bir fiyat etiketiyle tanıtılan Honor 5X 5.5 inç genişlikli 1080p LCD ekrana ev sahipliği yapıyor. Akıllı telefona sekiz çekirdekli Snapdragon 616 işlemci ve 3 GB RAM güç veriyor. 16 GB kapasiteli dahili depolama birimi microSD hafıza kartlarıyla kolayca genişletilebiliyor. 13 MP ana kameraya flaş eşlik etmekte, yine arka yüzde konumlandırılan parmak izi okuyucu güvenliği bir üst seviyeye taşıyor.

honor 5x android marshmallow

Sunulan güncelleme elbette Android Marshmallow’un Doze özelliği, gelişmiş sistem optimizasyonu ve Huawei’nin EMUI 4.0 arayüzünü beraberinde getiriyor. Güncellemeyi elle kontrol etmek isteyen kullanıcılar sistem tepsisinden “Settings” menüsüne erişebilir, “Updater” ve sonrasında “Check for updates” butonunu kullanabilir.