Kategoriler
Apps & Oyunlar

Pokemon GO’da Pikachu Nasıl Yakalanır?

Tüm pokemon oyunlarında başlangıçta seçmiş olduğunuz pokemonun oyuna önemli bir etkisi vardır. Pokemon GO’da bu konuda farklı değil. Oyuna katılırken size orijinal pokemonlardan üç tanesi sunuluyor ve siz de birini seçerek başlıyorsunuz.

Pikachu Nasıl Yakalanır?

Bu mekanik sayesinde oyunda hem bir pokemona sahip oluyor hem de bir tanesi nasıl yakalanır tecrübe etmiş oluyorsunuz. Ancak Pokemon GO bu konuda sevenlerini şaşırtmayı başarmış görünüyor. Zira oyuna başlarken seçebileceğiniz pokemonlar aslında üç tane ile sınırlı değil. Burada birde gizli bir dördüncü pokemon var. Bunun ne olduğunu şimdiden tahmin etmişsinizdir.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi

Sunulan bu üç başlangıç pokemonu Bulbasaur, Charmander ve Squirtle. Birçok oyuncu bunlardan birini seçerek oyuna başladı ancak burada aslında gizli bir pokemon daha bulunuyor ve o Pikachu. Peki, Pokemon GO’da oyuna nasıl Pikachu ile başlanıyor?

Pikachu Nasıl Yakalanır?

Eğer Pikachu ile oyuna başlamak istiyorsanız yapmanız gereken şey öncelikle fiziksel olarak bu üç başlangıç pokemonundan uzağa yürümek olacak. 10 ila 20 metre arası yürüdüğünüz takdirde bu pokemonların alanından çıkmış olacaksınız. Ardından telefonunuz titremeye başlayacak. Peki, sonrasında neler yapmalısınız? Hemen bir sonraki sayfaya geçelim.

Telefonunuz titrediğinde başta sunulan üç pokemon tekrar etrafınızda beliriyor. Eğer şanslıysanız bu noktada şimdi bir dördüncü pokemonu yani Pikachu’yu da görebilirsiniz. Eğer Pikachu ilk seferde ortaya çıkmadıysa bu yöntemi tekrar uygulayın ve en sonunda Pikachu başlangıç pokemonları arasında belirecek. Bu genellikle en az 3 en fazla 5 denemenin ardından gerçekleşir.

pikachupokemongo

Pikachu çıkmadığı sürece yürümeye devam edin ve pokemonlar tekrar etrafınızda belirdiğinde ekranınızı kontrol edin. Yalnızca birkaç denemenin ardından Pikachu’nun bu pokemonlar arasında belirmesi gerek. Ardından kendisine bir Pokeball fırlatarak kolayca yakalayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi

Ancak tekrar hatırlatalım ki bunu yalnızca oyunun hemen başındaysanız yapabilirsiniz. Yani eğer başlangıç pokemonunuzu seçtiyseniz Pikachu’yu artık gerçek dünyada bulmak zorundasınız. Umarız bu rehberin sizlere faydası olmuştur. Daha fazla soru için yorum bırakmayı unutmayın.