Kategoriler
Apps & Oyunlar

Türkiye’deki iPhone’lara Pokemon GO Nasıl Yüklenir?

Türkiye’deki iPhone’lara Pokemon GO nasıl yüklenir? Sitemizde daha önce Android APK dosyasını paylaşmıştık. Android tarafında işler kolay. Eğer Android kullanıyorsanız buraya tıklayarak o konuya ulaşabilirsiniz. Biz bu yazıda iPhone’lara Pokemon GO kurmayı anlatacağız. Bunu yaparken bazı yardımcılara ihtiyacımız var. Hemen konumuza geçelim.

iPhone’lara Pokemon GO Nasıl Yüklenir?

Bildiğiniz gibi oyun birkaç ülke dışında hiçbir uygulama marketine açılmadı. Apple iPhone’larda bu engeli aşmak Android tarafındaki kadar kolay değil. Fakat size iPhone üstünden yapacağınız birkaç yöntemle Pokemon GO kurmanın ”mümkün olan” en kolay yolunu anlatacağız. Biz aşağıdaki yolu izleyerek uygulamayı yükledik.

iPhone'lara Pokemon GO Nasıl Yüklenir?
  • App Store uygulamasına girerek Apple ID hesabınızdan çıkış yapın. iCloud hesabınız varsa ondan da çıkış yapmayı unutmayın. Şimdi adım adım ilerleyelim.
iphone-pokemongo-kurma3
  • Genel – Dil ve Bölge yolunu izleyin ve United States’i seçin. Ardından dilini de İngilizce olarak değiştirin. Cihazın ekranı birkaç saniye kapanıp tekrar açılacak. Bölge ve dil ayarlarınız İngilizce olarak değişecektir.
iphone-pokemongo-kurmavpnturkiye
  • Şimdi kendimizi Amerika’dan bağlanıyor gibi göstermemiz lazım. Biz bunun için IP Vanish uygulamasından yararlandık. Yani bir VPN uygulaması kullandık. Burada bilinmesi gereken şey; tüm VPN uygulamaları sizi iddia ettikleri gibi seçtiğiniz ülkede gösteremeyebiliyor. Bir çoğu Virtual Server’lar üstünden çıkışınızı yapıyor. O nedenle denemeleriniz başarısız olursa başka bir uygulama tercih edin.
iphone-pokemongo-kurma6
  • İşte karşımızda Pokemon GO. İndirmek istediğinizde App Store’da oturum açmanız istenecek. Burada kesinlikle CREATE NEW APPLE ID kısmını seçin. Şimdi kendimize bir Amerika hesabı oluşturacağız. Kredi kartı bilgilerini girmeden App Store hesabı açmak Amerika’da mümkün. İhtiyacınız olan tek şey bir mail adresi.
iphone-pokemongo-kurmavpnturkiye8
  • United States’i seçmemizin 2 nedeni var; Birincisi Pokemon GO’nun açık olduğu birkaç ülke arasında yer alıyor. İkinci ise kredi kartı bilgileri girmeme şansımızın olması. Fakat bu şansa Pokemon GO’yu App Store üstünden indirmeye çalıştığımız için sahip olduk. Bu ince noktayı kaçırmamalısınız.
iphone-pokemongo-kurmaappstore
  • E-Posta adresinize ihtiyacınız var. Ayrıca 3 adet gizli soru ve yanıtını vermelisiniz. Hesabınıza şifre belirlerken en az 8 karakter olmasına ve 1 adet büyük karakter içermesini dikkat edin. Uyarıları İngilizce vereceği için bu bilgiyi de eklemek istedik.
iphone-pokemongo-kurmakredikartsizapple
  • Burası önemli. Hiçbir hesap bilgisi vermeden None kısmını seçmelisiniz. Billing Address kısmını da doldurun. Pokemon GO ücretsiz olduğu için kredi kartı bilgileri vermek zorunda kalmıyoruz. Sonraki aşamada adres bilgilerimizi gireceğiz ama orada da bir yardımcıya ihtiyacımız var.
iphone-pokemongo-kurmaabdadres
  • Evet, bu son aşama fakat kafanıza göre bir adres yazamıyorsunuz. Her ülkenin kendi adres tanımlamaları ve sokak / bölge kısaltmaları var. En önemlisi ZIP kodu engeli söz konusu. Türkiye’de böyle zorunluluklar yok. Peki, Amerika’da yaşıyor gibi nasıl yapabiliriz? Bu oldukça kolay; http://www.fakenamegenerator.com/gen-random-us-us.php adresine girin kendinize bir adres beğenin. 🙂
iphone-pokemongo-kurmaitunes
  • Şimdi, şu anki ekranda şifrenizi yazıp oturum açmanız gerekiyor. Fakat hemen öncesinde E-Posta kutunuza giderek onay linkini açmalısınız. Böylece App Store’dan giriş yapabileceksiniz. Diğer türlü hesap bilgilerinizi kabul etmeyecektir.
iphone-pokemongo-turkiye
  • Ve artık Pokemon GO inmeye başladı. Biz bu işlem için tam 8 dakika harcadık. Sanıyoruz buna değecektir.  Uygulama inip kurulduktan sonra Google hesabınızla oturum açmanız istenecek. Bir de onu açalım.  Türkiye’deki iPhone’lara Pokemon GO nasıl yüklenir sorusunun en önemli ayaklarını böylece atlatmış olduk.
iphone-pokemongo-kurmacatch

Oyun başladı. Burada da bir püf nokta verelim hemen; şimdi CATCH A POKEMON’a dokunursanız birkaç metre uzaklıktaki Pikachu’yu kaçıracaksınız. Pokemon GO’ya Pikachu ile başlamak istiyorsanız buraya tıklayın ve hazırladığımız rehberi okuyun. Eğer konuyla ilgili takıldığınız bir nokta varsa yorum kısmına bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi

GÜNCELLEME: Yazımızdaki IP Vanish ücretli bir VPN uygulamasıdır ve örnek olarak verilmiştir. Siz Tunnel Bear, Opera VPN gibi ücretsiz servisleri deneyebilirsiniz. 

GÜNCELLEME: Eğer Türkiye’deyken oyunda Pokemon görünmüyorsa yeniden VPN ile ABD’ye bağlanın.