Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android Uyumlu Güçlü Müzik Dinleme Uygulaması: AIMP

Bu yazımızda sizlere Android uyumlu güçlü müzik dinleme uygulaması AIMP‘i tanıtacağız. Android için Google Play uygulama mağazasında çok sayıda müzik dinleme uygulaması var. Yeni bir uygulama arayışındaysanız size Windows işletim sistemli bilgisayarlarımızda Winamp yerine yıllardır kullandığımız AIMP uygulamasının hafif, mobil versiyonunu tavsiye edebiliriz.

Uygulama çok sayıda müzik formatına destek sunuyor ki bunların arasında *.umx; *.mod; *.mo3; *.it; *.s3m; *.mtm; *.xm; *.wv; *.opus; *.dsf; *.dff; *.tta gibi egzotik ve nostaljik dosya formatları da bulunmakta. 10 band ekolayzır desteği sayesinde çeşitli frekanslarda ince ayarlar gerçekleştirebilir, müzik dinleme deneyiminizi bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz.

Android Uyumlu Güçlü Müzik Dinleme Uygulaması AIMP 1

Hem koyu hem de açık renkli arayüze büründürülebilen araç basit ve gelişmiş özelliklere bir arada ev sahipliği yapmakta. Albüm kapakları klasörlerden tespit edilebiliyor, çok kanallı müzik dosyaları stereo ya da mono dinlenebiliyor, yürütme kontrolü bildirim alanından ya da akıllı telefonla eşleştirilmiş kulaklıktan gerçekleştirilebiliyor. Dosya yönetimi, kilit ekranı entegrasyonu, widget desteğinin ihmal edilmemiş olması sevindirici.

Ücretsiz bir uygulama olan AIMP Android 3.2 ve daha güncel işletim sistemli akıllı telefonlara sorunsuzca yüklenebiliyor.