Kategoriler
Rehberler

Android: Otomatik Görüşme Sonlandırma / Sürekli Arama

Android: Otomatik Görüşme Sonlandırma / Sürekli Arama

Birkaç kez arayarak çağrınızı duyuramadığınız kişileri defalarca aramak artık bir işkence olmaktan çıkıyor. Farklı bir senaryoda da, bir türlü düşmek bilmeyen veya sürekli meşgul çalan numaraları düşünebilirsiniz. Android’de otomatik görüşme sonlandırma / sürekli arama şansınız var. Kuracağınız basit bir uygulama sayesinde bu sabır gerektiren görevi akıllı telefonunuza devredebilir ve karşıdaki kişi çağrıya cevap verdiğinde otomatik olarak eller serbest olarak görüşmeye başlamayı sağlayabilirsiniz. Üstelik uygulamanın sürpriz bir özelliği daha var.

https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.lithiums.autodialer&hl=en_US

Android’de otomatik görüşme sonlandırma / sürekli arama için size tavsiye ettiğimiz uygulama gerçekten esnek ayar seçeneklerine sahip. Cevap vermeyen veya sürekli meşgul çalan numaralar için saniye veya dakika bazlı olarak geri arama periyodu seçebiliyorsunuz. Uygulama ciddi bir zaman kazancı sağlıyor.

Android: Otomatik Görüşme Sonlandırma / Sürekli Arama

Uygulamanın ana ekranı zaten her şeyi apaçık gösteriyor. İlk seçenek, çağrıyı kaç saniyede bitirmek istediğiniz bilgisinin girişini sağlıyor. Saniye veya dakika bazlı seçim yapabilirsiniz. Örneğin; bazı hizmet sağlayıcılar ilk dakikadan sonrasını ücretlendiriyorsa, 59. saniyede görüşmeyi sonlandırmayı sağlayabilirsiniz. Yurtdışında bu tip hizmetler var ama ülkemizde zor. 🙂 Tabii biz ikinci seçeneğe odaklanıyoruz. İkinci seçenek aslında ilkinin devamı olarak düşünülmüş ve çağrı sonlanınca otomatik geri arama yapıyor. Yine benzer şekilde süreyi belirleyebilirsiniz. Meşgul çalan veya açılmadığı için kapanan çağrıların sonrasında da sürekli geri arama yapılıyor.

Android: Otomatik Görüşme Sonlandırma / Sürekli Arama

Ayarlar kısmına geliyoruz. Titreşimli veya sesli uyarı sizi çağrıyı kesmeden 10 saniye önce uyarabiliyor. Burada seçebiliyorsunuz. Bağlantı sağlandığında akıllı telefonunuzun elinizde olmayacağı ihtimali de hesaba katılmış, otomatik olarak eller serbest modunda görüşmeyi açma ve kapatma şansınız var. Arka plan rengi değiştirme, arama önceliği için numara belirleme ve görüşme uzatma tuşunu aktifleştirme de Android’de otomatik görüşme sonlandırma / sürekli arama uygulamasının diğer özellikleri arasında. Uygulamanın tabii ki eksiklikleri yok değil. Örneğin; otomatik arama sonrasında cevap aldığımızda sadece eller serbest modunda görüşme başlayınca bunu anlayabiliyoruz. Herhangi bir sesli veya titreşimli uyarı seçebilme şansı yok. İlerleyen dönemlerde mutlaka eklenecektir diye düşünüyoruz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da bildirimlerin gecikmesi ve çözüm önerileri