Kategoriler
Rehberler

Android: Fotoğrafları Mozaikleme ve Bulanıklaştırma

Android: Fotoğrafları Mozaikleme ve Bulanıklaştırma

Günlük yaşamımızda hepimiz güzel fotoğraflar çekiyoruz, hele ki tatildeyken. Fakat bazen öyle fotoğraflar oluyor ki kırpmak icap ediyor, kırpınca da tüm güzelliği kaybolup gidiyor. İşte böyle durumlarda Android: Fotoğrafları Mozaikleme ve Bulanıklaştırma konumuzda anlatacaklarımıza uyarak durumun üstesinden gelebilirsiniz. Bunun için adeta biçilmiş kaftan diyebileceğimiz, son derece güzel bir uygulama mevcut. Uygulama ile tanıştıktan sonra mozaikleme ve bulanıklaştırma adeta bir çocuk oyuncağı haline gelecek.

2020 GÜNCELLEMESİ: Uygulama artık Play Store’da yer almıyor. APK olarak indirebilirsiniz https://apkpure.com/tr/mosaic-photo-maker/com.fortune.mosaic.photo.maker

Android’de fotoğrafları mozaikleme ve bulanıklaştırma uygulamasında rahatsız edici reklamlar yok. Biliyorsunuz bu kriteri önemsiyoruz ve bahsettiğimiz her uygulamada reklam durumunu sizlerle paylaşmaya gayret gösteriyoruz. Şimdi kullanıma geçebiliriz.

Android Fotoğrafları Mozaikleme ve Bulanıklaştırma (1)

Android’de fotoğrafları mozaikleme ve bulanıklaştırma uygulamasının ana ekranında iki seçenek var. Soldaki seçenek fotoğraf çekmenizi sağlıyor. Özel bir arayüz yok, doğrudan akıllı telefonunuzun kamera arabirimi açılıyor. Sağdaki seçenek ise galeriden fotoğraf seçmenizi sağlıyor. Galerimizdeki fotoğraflardan birini seçiyoruz ve devam ediyoruz.

Android Fotoğrafları Mozaikleme ve Bulanıklaştırma (2)

İlk olarak uygulamanın arayüzünden bahsedelim. Fotoğraf karşımızda ve araçlar yukarıda. En sağdaki araç bize iki seçenek sunuyor: Parmağımızı ekranda gezdirerek mozaikleme yapabilir veya bir kare çizerek o alanı mozaikleştirebiliriz. Aynı şekilde bulanıklaştırma ve boyama da yapılabiliyor. Yani bu araç alan seçiminin nasıl yapılacağını belirliyor. İkinci araç yapılan değişiklikleri tamamen geri alıyor yani fotoğrafı ilk açıldığı hale getiriyor. Üçüncü araç silgi. İlk aracın seçim özelliğine göre silme işlemi yapıyor. Dördüncü araç asıl kullanacağımız araç. Android’de mozaikleme, bulanıklaştırma ve boyama yapmayı sağlıyor.

Android Fotoğrafları Mozaikleme ve Bulanıklaştırma (3)

Uygulama ile ilk olarak kahve paketimizi tamamen bulanıklaştırıyoruz. İstersek üzerindeki logoyu da bulanıklaştırabilirdik. İzlediğimiz yol parmak hareketlerimizle bulanıklaştırma oldu. Simetrik cisimler dışında kare seçim yaparak bulanıklaştırmayı pek tavsiye etmiyoruz. Android’de fotoğrafın bir kısmını bulanıklaştırma işte bu kadar basit.

Android Fotoğrafları Mozaikleme ve Bulanıklaştırma (4)

Geldik Android’de fotoğraf mozaikleme kısmına. Sağdan dördüncü simgeden mozaikleme kısmını seçtikten sonra parmak hareketlerimizle istediğimiz bölgeyi mozaikleyebiliriz. Boyama özelliği ise hoşumuza gitmedi. Gri renk kalın bir kalemle fotoğrafı boyuyorsunuz. Olmasa da olurmuş yani.

Android-Fotoğrafları-Mozaikleme-ve-Bulanıklaştırma-5

Az evvel beşinci simgeyi atladık. Beşinci simge çalışmayı kaydetmeyi sağlıyor. Kayıt sona erdikten sonra fotoğrafımızı başta Facebook, WhatsApp ve Instagram olmak üzere çeşitli şekillerde ve reklamsız şekilde paylaşabiliyoruz. Aslında kayıt sona erdikten sonra buna da gerek yok. Kendiniz galeriden de yapabilirsiniz. Reklam sayılmaz ama sadece burada yazılımı geliştirenlerin tavsiyesi olan birkaç uygulama mevcut. Sorularınız için forum sayfamıza bekleriz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone rehberindeki çift kişiler nasıl silinir?