Kategoriler
Rehberler

Android: Karanlıkta / Gece Selfie Çekme

Android: Karanlıkta / Gece Selfie Çekme

Her ne kadar elinde selfie çubukları ile gezenlerden pek hoşlanmasak da bazen hayatın gerçeklerini kabul etmek gerekebiliyor. Bu seferki konumuz Android’de karanlıkta / gece selfie çekme üzerine kurulu. Yani bunu hepimiz hiçbir şey okumadan yapabiliriz, doğru. Fakat küçük bir inceliği öğrendikten sonra daha net ve kaliteli sonuçlar elde edebilirsiniz. Akıllı telefonunuzda bir ön kamera flaşı varsa şanslı azınlık arasındasınız. Şayet bizler gibi “ön kamera flaşı olmasa da olur” diyerek akıllı telefon aldıysanız o halde günün birinde mutlaka bu uygulama size gerekecek.

https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.flashselfie.android.app.quick&hl=tr

Android’de karanlıkta / gece selfie çekme konusunda uygulamanın üstlendiği rol, ekranı ön kamera aydınlatması olarak kullanma özelliği ile fark yaratması. Selfie çekeceğiniz sırada akıllı telefonunuzun ekran parlaklığı en üst seviyeye getiriliyor ve beyaz renkte bir ekrana bakarak çekimi gerçekleştiriyorsunuz. Özellikle karanlıkta / gece selfie çekme aşamasında bariz şekilde kalite ve netlik ortaya çıktığını söyleyebilmek mümkün. Deneyince bize hak vereceksiniz.

Android Karanlıkta Gece Selfie Çekme (1)

Uygulama biraz reklamları ile can sıkabiliyor, fakat sınıfın en iyi uygulamalarından biri olduğu için katlanmak icap edecek. Ekranımız gayet basit. Sağ üst köşede oran ayarı var. 4:3 veya 16:9 seçimi yapabiliyoruz. Alttaki mavi renkli tuş fotoğraf çekmemizi sağlıyor. Elde edilen fotoğraflara herhangi bir çözünürlük sınırı veya filigran eklemesi olmuyor ancak reklamlar bazen adamın ağzını açtıracak düzeye ulaşabiliyor. Mavi renkli tuşun solundan galeriye sağından da ekran aydınlatma ayarlarına ulaşılabiliyor.

Android Karanlıkta Gece Selfie Çekme (2)

Android’de karanlıkta / gece selfie çekme uygulamasında ekran aydınlatma ayarları için birçok ön tanımlı renge yer veriliyor. Deneme amaçlı kırmızı rengi seçtik. Aslında bu aşamayı tam anlamıyla selfie renk filtresi olarak düşünebilirsiniz. Normalde bazı uygulamalarla fotoğraflara renk filtreleri atılabiliyor ancak bu kez doğal olarak bu işi yapıyoruz. Tam selfie çekilecekken bir anda ekranda kırmızı renk parlıyor ve çekim işlemi gerçekleşiyor.

Android Karanlıkta Gece Selfie Çekme (3)

Çekim sırasında akıllı telefonunuz en iyi aydınlatma verimini sağlamak adına ekran parlaklığını en üst seviyeye ulaştırıyor. Elbette insanın aklına ilk etapta beyaz renk tercih etmek geliyor ancak bu da zaman zaman -akıllı telefonunuzun ekran aydınlatma gücüne göre değişecektir- korku filminden çıkmış sahnelere benzeyen görüntüler ortaya koyabilir. Sarımtırak bir renk tonu her koşulda daha doğala yakın görüntüler elde etmenizi sağlayacaktır. Uygulamadaki ön tanımlı seçenekler zaten bunu düşünerek yerleştirilmiş.

Android Karanlıkta Gece Selfie Çekme (4)

Yazıyı bitirmeden önce karşılaştığımız bir detayı daha aktarmakta fayda var. Burada rengi kendi isteğinize göre ayarlayabiliyorsunuz. Bu menü lambaların en sağ alt köşesindeki çok renkli lambaya basarak açılıyor. Buradan değişik yaratıcı sonuçlar elde edebilirsiniz. Pembe aydınlatma ile daha pembe yanaklar veya yeşil ile uzaylı selfie’si. Tercih sizin.

İlginizi Çekebilir:  "com.google.android.packageinstaller" nedir, ne işe yarar?