Kategoriler
Apps & Oyunlar

Pokemon GO’da Yumurtalar Nasıl Bulunur?

Oyunun şüphesiz en keyifli yanlarından biri nadir Pokemon’ların peşinden giderek onları kapana kıstırmak ve en sonunda da yakalamak. Ancak koleksiyonunuza yeni bir Pokemon eklemenin tek yolu sadece bu değil. Yumurtalar veya oyundaki isimleriyle “Egg” içlerinden yürüdüğünüz mesafeye göre farklı tür Pokemon’lar çıkan nesnelerdir. Peki Pokemon GO’da yumurtalar nasıl bulunur?

Pokemon GO’da Yumurtalar

Yumurta nesneleri oldukça önemlidir. Eğer yeterince uzun yol katederseniz bir tanesinin içinden değerli bir Pokemon bulma şansınız oldukça yüksek.

Ancak Pokemon GO‘da yumurta koleksiyonu yapmanın tam olarak kolay bir yolu yok. Çünkü oyunda yumurta toplamanın şimdilik yalnızca tek bir yolu bulunuyor. Bunlar Pokestop‘lar ve bu noktalarda Egg’den daha ziyade Poke toplarına rastlarsınız.

Eğer ben yüzlerce Pokemon yumurtasına sahip olacağım diye düşünüyorsanız bununla size bol şans diliyoruz zira çantanızda aynı anda taşıyabileceğiniz yumurta sayısının belli bir sınırı var ve bu yalnızca 9 tane.

Pokemon GO'da Yumurtalar

Hepsi bu değil. Bir kez yumurta düşürdüğünüzde bunu bir an önce kırmak isteyeceksiniz. Çünkü siz yürüyerek çatlatmadığınız sürece bu yumurtalardan kurtulmanın başka bir yolu yok. Yani çantanızı bunlarla doldurmanız bir süre sonra yeni yumurtalar kazanmanıza engel olmaya başlar.

Yumurtalar genellikle en az 2 kilometre yol gidildiğinde çatlar. Eğer bir an önce çantanızda yer açmak niyetindeyseniz bu yolu deneyin. Fakat unutmayın siz ne kadar uzun yol giderseniz o kadar güçlü bir Pokemon bulma şansınız var demektir. Tabii bu mesafenin de bir üst sınırı var. Üstteki tabloyu inceleyerek kabaca bir fikir edinebilirsiniz. Şimdi gelin bir sonraki sayfada her bir kilometrede hangi Pokemon’ları bulabilirsiniz isimleriyle görelim.

2 km’de Çıkabilecek Pokemon’lar

Bulbasaur
Charmander
Squirtle
Caterpie
Weedle
Pidgey
Rattata
Spearow
Pikachu
Clefairy
Jigglypuff
Zubat
Geodude
Magikarp

5 km’de Çıkabilecek Pokemon’lar

Ekans
Sandshrew
Nidoran (Dişi)
Nidoran (Erkek)
Vulpix
Oddish
Paras
Venonat
Diglett
Meowth
Psyduck
Mankey
Growlithe
Poliwag
Abra
Machop
Bellsprout
Tentacool
Ponyta
Slowpoke
Magnemite
Farfetch’d
Doduo
Seel
Grimer
Shellder
Gastly
Drowsee
Krabby
Voltorb
Exeggcute
Cubone
Lickitung
Koffing
Rhyhorn
Tangela
Kangaskhan
Horsea
Goldeen
Staryu
Mr. Mime
Tauros
Porygon

10 km’de Çıkabilecek Pokemon’lar

Onix
Hitmonlee
Hitmonchan
Chansey
Scyther
Jynx
Electabuzz
Magmar
Pinsir
Lapras
Eevee
Omanyte
Kabuto
Aerodactyl
Snorlax
Dratini

Pokemon GO’da yumurta bulma hakkında bilmeniz gerekenler şimdilik bunlardı. Oyunun Stardust‘dan sonra belki de en değerli nesneleri bunlar. Siz de bu püf noktalarına dikkat ederek onlardan en yüksek değeri alabilirsiniz.