in

Pokemon GO Sunucu Sorunu / DDoS Saldırıları

Pokemon GO Sunucu Sorunu

Pokemon GO Sunucu Sorunu

Pokemon GO’ya karşı başlatılan DDoS saldırıları etkisini gösterdi. Şu an dünya genelindeki tüm sunucular ya devre dışı kaldı ya da yüksek RAM kullanımı nedeniyle kullanıcılar oturum açmakta zorlanıyor. Saldırıyı üstlenen PoodleCorp isimli bir hacker grubu. Saldırı başlatıldığı gün Pokemon GO’nun 16 ülkeye daha açıldığı ana denk gelmesi de etkiyi oldukça artırdı. Çünkü hem kullanıcı yoğunluğu hem de DDoS saldırıları birleşince ortaya firmanın engel olmakta zorlandığı bir durum oluştu. Bu arada o 16 ülke arasında Türkiye yer almıyor. Muhtemelen bu hafta onun da duyurusunu yaparlar.

PoodleCorp gibi hacker grupları genellikle insanların eğlencelerini bozmaktan zevk alırlar. Geçmiş dönemlerde de Xbox ve Sony PSN gbi oyun servislerin karşı aynı saldırı başlatılmış ve özellikle PSN büyük yara almıştı. Bu Pokemon GO’nun karşılaştığı ilk saldırı. Arkası elbette daha güçlü şekilde gelecektir.  PoodleCorp grubunun bu saldırıyı yapma nedeniyse oyunun altyapısını geliştirmeleri için şirkete yardımcı ”olmakmış” 🙂 Sunucuların son durumunu http://www.mmoserverstatus.com/pokemon_go adresinden takip edebilirsiniz.


BU KONUNUN İÇERİĞİNİ DEĞERLENDİRİN

Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler. Bu içeriği internette arayan diğer kullanıcıların daha kolay bulmasını sağlamak için yıldızlara tıklayarak yüksek bir değerlendirme yapın.

KötüOrtaİyiÇok İyiMükemmel

Yeniden görüşmek üzere!


İşleniyor...