Kategoriler
Rehberler

Aynı Fotoğrafa Aynı Kişiyi Birden Fazla Yerleştirme

Android: Aynı Fotoğrafa Aynı Kişiyi Birden Fazla Yerleştirme

Android kullanıyor olmanın en güzel taraflarından biri, neredeyse aklınıza gelebilecek her uygulamanın daha önce bir başkası tarafından uygulama marketine konmuş olması. Diğer platformlarda bu derece bir özgürlük yok. Elbette uygulama seçimi konusunda bu kez zorlanma da yaşanabiliyor. Bu seferki konumuz Android’de aynı fotoğrafa aynı kişiyi birden fazla yerleştirme ve bunun için sizlere en iyi işi gören uygulamayı araştırarak seçtik.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.petavision.clonecameraplaystore&hl=tr

Uygulama tipik bir fotoğraf kopyalama veya üst üste bindirme uygulaması değil. Tanıdıkça bize hak vereceksiniz. Android’de aynı fotoğrafa aynı kişiyi birden fazla yerleştirme uygulaması ile neler yapılabileceğinden kısaca bahsetmek gerekirse ciddi anlamda beyin yakan fotoğraflar oluşturabilirsiniz. Örneğin; arka plana kız kulesini alarak, ama kafanız yerinde olmadan -evet bu şekilde- fotoğraflar çekerek sosyal medyayı karıştırabilirsiniz. Elbette aynı kareye kendinizden birkaç tane daha ekleyerek dördüz kardeşlerinizi arkadaşlarınızla tanıştırabilirsiniz. Gerisini hayal gücünüze bırakıyoruz. Uygulamada ayrıca sosyal medya paylaşımı ve filtrelere dair her şeye yer verilmiş. Doğrudan paylaşım imkanı da var.

Android Aynı Fotoğrafa Aynı Kişiyi Birden Fazla Yerleştirme (1)

Android’de aynı fotoğrafa aynı kişiyi birden fazla yerleştirme uygulamasında basit bir giriş ekranı yer alıyor. Special Tutorial kısmında dokuz tane beyin yakan örnek var. Burada çılgın fotoğrafları nasıl üretebileceğiniz adım adım anlatılıyor. Aynı zamanda buradan esinlenerek değişik çalışmalar yapabilirsiniz. Seveceğinize şüphe yok. Twitter ve Instagram tuşu ise uygulamanın sosyal medya popülerliğini gösteren bir araç olarak düşünülebilir.

Android Aynı Fotoğrafa Aynı Kişiyi Birden Fazla Yerleştirme (2)

Android’de aynı fotoğrafa aynı kişiyi birden fazla yerleştirme uygulamasında olaya geçmeden önce ayarlara bir bakalım. Izgara, ses, rehber ve yüksek kalite seçimleri buradan yapılabiliyor. Başka bir ayara da yer verilmemiş. Elbette sosyal medya için çok fazla yüksek çözünürlüğe gerek yok. Fazla yüksek çözünürlükte fotoğraf işlemek bekleme süresini uzatacak ve şarjınızı azaltacaktır. Bilmekte fayda var.

Android Aynı Fotoğrafa Aynı Kişiyi Birden Fazla Yerleştirme (3)

Uygulama arayüzüne geçtik. Ardarda dört tane fotoğraf çekmemiz isteniyor. Fotoğrafları çekerken de bir önceki çektiğimiz fotoğrafın şeffaf hali ekrana getiriliyor ve yeni fotoğrafı eskisinin üzerine oturtarak çekim yapmamız gerekiyor. Bu yüzden akıllı telefonunuzu sabitleyerek daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Saat simgesi burada zamanlı çekime dair saniye ayarı sağlıyor. Dilerseniz iki fotoğrafla da sahneyi kapatabilirsiniz. Sağ taraftaki okey işareti ile düzenleme kısmına geçilebiliyor.

Android Aynı Fotoğrafa Aynı Kişiyi Birden Fazla Yerleştirme (4)

Android’de aynı fotoğrafa aynı kişiyi birden fazla yerleştirme uygulamasında ilk çekilen fotoğraf ana kare olduğu için elleyemiyoruz. Diğer fotoğraflardan kırpılanlar ana kare üzerine gelecek. Kırpma işleminin hatların üzerinden dikkatle yapılması gerektiği konusunda uyarı alıyoruz. Tabii eğer akıllı telefonunuzu sabitleyerek çekim yaptıysanız burada biraz daha şanslısınız demektir.

Android Aynı Fotoğrafa Aynı Kişiyi Birden Fazla Yerleştirme (5)

İkinci fotoğraftan örnek olarak çektiğimiz bardağı alıyoruz. Tekrar okey simgesine bastığımızda kısa bir işlem süresi sonrasında Android’de aynı fotoğrafa aynı kişiyi birden fazla yerleştirme uygulaması bize istediğimiz fotoğrafı veriyor. Tabii ışık, gölge ve sabitleme gibi fotoğrafçılık dinamikleri de bu uygulamada aynen geçerli. Daha fazla dikkat ederek daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Android Aynı Fotoğrafa Aynı Kişiyi Birden Fazla Yerleştirme (6)

İşte ofiste kahve keyfi temalı çalışmamız. Biraz kalite sorunu olduğu doğru ama bizden kaynaklı olduğuna emin olabilirsiniz. Özellikle dış çekimlerde oldukça iyi sonuçlar elde ediliyor. Şimdi, eldeki ana malzememiz bu. Biraz daha sosyal medyada paylaşım öncesi neler yapabiliyoruz bir bakalım.

Android Aynı Fotoğrafa Aynı Kişiyi Birden Fazla Yerleştirme (7)

Kesme, renklendirme, filtre ekleme, özel efektler verme, döndürme gibi birçok ayar karşımıza getiriliyor. Örneğin; Instagram’da paylaşım için burada doğrudan kare şeklinde kesilmiş bir görsel elde edebiliyoruz. Araçlar son derece basit kullanımlı ve eksik bir yön yok.

Android Aynı Fotoğrafa Aynı Kişiyi Birden Fazla Yerleştirme (8)

İşlem tamamdır. Elde edilen fotoğrafı akıllı telefonumuzun hafızasına kaydedebilir, Facebook’tan yayınlayabilir, Instagram’a gönderebilir veya e-posta olarak birine atabiliriz. Eğer sorularınız varsa forum sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Birinin telefon kullanımı uzaktan nasıl takip edilir?