Kategoriler
Apps & Oyunlar

Pokemon GO: Gerçek Dünyadaki 14 Pokemon

Gerçek Dünya Pokemonları

Pokemon’ların bazıları dünyamızdaki canlı çeşitliliğinden bir alıntı olarak karşımıza çıkıyor. Bizlerin pek görmediği nadir ve kendine özgü hayvanların bir çoğu aslında saatlerce oynadığımız Pokemon GO’nun içinde birer karakter. Bizde size 14 Pokemon seçerek, bunların gerçek dünyadaki karşılıklarını göstermek istedik.

1. Poliwag => Tadpoles (İribaş)

Poliwag

Tadpoles’ler kurbağa yavrusu olarak da bilinirler. Fakat yarı saydam Tadpoles dediğimiz de işler değişir. Poliwag isimli Pokemon yarı saydam Tadpoles canlısından esinlenerek çizilmiş. Karnındaki girdap deseni aslında Tadpoles’in özenle kıvrılmış bağırsakları.

2. Gorebyss => Uzun Burunlu Chimaera

Gorebyss

Gorebyss çizim olarak oldukça sevimli görünse de gerçek dünyadaki hali pek öyle görünmüyor. Uzun Burunlu Chimaera oldukça nadir bir deniz canlısı ve Gorebyss’den farklı olarak kabuksu bir yapısı da var. Suyun yaklaşık 3000 feet altında dolaşırlar.

3. Caterpie => Kaplan Kırlangıçkuyruklusu

Caterpie

Caterpie bir tırtıl türüne dayanmaktadır. Fakat  her yerde bulabileceğimiz bir tırtıl değil. Bu tırtıl dönüştüğünde Papilio glaucus ailesinden bir kelebek halini alıyor. Aslında ikisi de aynı tür. Yani Papilio Glaucus ya da Kaplan Kırlangıçkuyruklusu dediğimizde çıkan sonuçlar değişmiyor.

4. Luvdisc => Öpüşen Gurami

Luvdisc

Öpüşen gurami komik bir balık türü. Aynı şekilde Luvdisc isimli Pokemon’da bir o kadar komik görünüyor. İlginçtir ki, Öpüşen Gurami’lerin birbirlerine yaptığı ”öpüşme hareketi” aslında bir güç gösterisinden başka bir şey değil.

5. Mudkip => Aksolotl

Mudkip

Mudkip Pokemon dünyasının en sevimli ve en garip türleri arasında yer alıyor. Esinlenildiği Aksolotl semenderi de aynı şekilde onun gibi. Bazı uzuvlarını yeniden üretebildiği için bilim dünyasının favori canlıları arasında.

6. Magikarp => Sebastes Ruberrimus (Yellow-eye Rockfish)

Magikarp

Magikarp çok ünlü bir Pokemon. Bizim dünyamızdaki karşılığı Yellow-eye Rockfish ya da Sarı gözlü Kaya Balığı. Yaklaşık 120 yıl boyunca yaşayabiliyorlar. Yaşladıkça pulları ve gözleri iyice sarı renge bürünmeye başlıyor.

7. Krookodile => Gharial

Krookodile

Krookodile Pokemon dünyasının ikonik türü olarak bilinir ve 40. seviyede bu haline dönüşüyor. Özellikle güneş gözlüklü görünümü dillere destan. Gerçek dünyadaki dostu ise bir çoğunuzun ilk defa duyacağı Gharial.

8. Vileplume =>  Ceset Çiçeği

Vileplume

Vileplume sevimli / tehlikeli Pokemon türüdür. Gerçek dünyada Ceset Çiçeği olarak bilinir. Vileplume ne kadar güzel görünse de Ceset Çiçeği aslında inanılmaz kötü bir kokuya sahip. Hatta yanına yaklaşmadan ne kadar kötü olduğunu tahmin edemiyorsunuz.

9. Chatot => Sarı Maskeli Sevda Papağanı

Chatots

Chatot rengarenk nefis bir Pokemon. Gerçek dünyada çok büyük oranda Sarı Maskeli Sevda Papağanı türüne benziyor. Chatot’un en büyük özelliği insan konuşmalarını taklit edebilmesi ve evrim süreçleri de yok.

10. Victreebel => Suibriğigiller

Victreebel

Victreebel için ağzı asitle dolu ünlü bir Pokemon diyebiliriz. Gerçek dünyadaki yansıması Suibriğigiller. Dilimize tam anlamıyla bize uygun şekilde girmiş. Yaşam ortamı uzak doğu. Bizim buralarda doğal ortamı yok.

11. Sandslash => Pangolin

Sandslash

Sandslash pek fazla gelişmeyen toprak türü bir Pokemon. İlk nesil olmasından ötürü isim bilinirliği fazla. Gerçek dünyadaki hali keratin pullarla kaplanmış Pangolin. Sandslash’in saldırı tekniği de bu pulları kullanmayı içeriyor.

12. Drowzee => Tapir

Drowzee

Drowzee çirkin ve tehlikeli bir Pokemon. Zihinsel güçlerini kullanarak hem insanları hem de Pokemon’ları alt edebiliyor. Gerçek dünyada elbette birebir şekilde Tapir‘den esinlenilmiş durumda. Özellikle bir tür vermemiz gerekirse; Malayan Tapir diyebiliriz.

13. Shellos => Chromodoris Lochi

Shellos

Shellos’un iki farklı rengi var. Batı Denizi’nde pembe / beyaz, Doğu Denizi’nde ise mavi /yeşil. Bu denizleri ayıran ise Sinnoh Dağı. Gerçek dünyadaki yansıması ise müthiş renklere sahip bir deniz salyangozudur.

14. Stunfisk => Kurbağa Balığıgiller

Stunfisk

Bu görüntüden pek anlaşılmasa da Stunfisk gerçekten de sağdaki korkunç tipli Kurbağa Balığıgiller‘e benziyor. Stunfisk aynı bu balık gibi diplerde gizlenir. Saldırı teknik olarak da elektriğini kullanır. Herhangi bir evrim süreci de yoktur.