Kategoriler
Apps & Oyunlar

Pokemon GO Plus Çıkış Tarihi Ertelendi

Şirketin özellikle Pokemon GO‘yu tanıttığı ilk günden bu yana üstünde sıklıkla durduğu Pokemon GO Plus bilekliği oyunun Asya’da yaşadığı çıkış probleminin ardından gecikmiş görünüyor. Cihazın yurtdışında 34.99 dolar fiyat etiketiyle Temmuz sonunda yani bu günlerde yayınlanması bekleniyordu.

Pokemon GO Plus Çıkış Tarihi

Pokemon GO’nun giyilebilir teknolojisi olan bu bileklik sayesinde telefonunuza dokunmadan ziyaret ettiğiniz PokeStop’lardaki eşyaları alabiliyor ve etrafınızda bir Pokemon olduğunda bilekliğin üzerindeki ışık sayesinde bunu farkedebiliyorsunuz.

Pokemon GO Plus Çıkış Tarihi

Ancak Pokemon GO’nun Japon websitesi üzerinden yapılan güncelleme ile çıkış tarihinin Eylül ayına ertelendiği açıklandı. Güncellemeyi önce bir Wall Street Journal muhabiri olan Japon Takashi Mochizuki Twitter hesabı üzerinden paylaştı. Kısa bir süre sonra ise Nintendo gecikmeyi Twitter hesabından tüm dünyaya duyurdu.

Pokemon GO’nun çıkış haftasında en çok indirilen App Store uygulaması olmasının yanında dünya çapında 75 milyon indirmeyi geçmesi bekleniyor. Şirketin yaptığı son açıklamada Pokemon GO’dan o kadar da fazla kazanmadıklarını belirtmelerinin ardından Nintendo yatırımcıları ani bir kararla yatırımlarını çekme kararı aldı ve Nintendo aynı hafta içerisinde büyük bir değer kaybına uğradı. Ancak oyuncuların çok küçük bir kısmı Pokemon GO Plus almayı tercih etseler dahi şirketin buradan elde edeceği kazanç gerçekten kayda değer olacaktır. Japonya’da McDonald’s ile yapılan sponspor anlaşmaları ve uygulama için satın alımlar ile Nintendo’nun itibarını geri kazanacağına kesin gözüyle bakılıyor.