Kategoriler
Konular

Android: En İyi Prisma Alternatifi Uygulamalar

Prisma alternatifi uygulamalar üzerine bilgi vermek istedik. Bu aralar Facebook, Twitter ve Instagram üzerinde Prisma logolu fotoğrafları sık sık görüyorsunuzdur. Prisma yeni bir trend. İlk önce iOS için kullanımma sunuldu ve birkaç gün önce de Android için aktif hale getirildi. Şu an dünyanın en yaygın fotoğraf filtreleme uygulamaları arasında yer alıyor. Prisma’nın en benzersiz yeteneği, fotoğraflara normal filtreler uygulamak yerine matematiksel algoritmalar kullanarak onları birer sanat eseri haline dönüştürmesidir.

Prisma Alternatifi Uygulamalar

Prisma-Error-2

Fakat Prisma ile ilgili bazı sıkıntılar söz konusu. Sıklıkla karşılaşılan en büyük problem; sunucuların aşırı yük altında kaldığında uygulamanın devre dışı kalma durumudur. Çünkü Prisma’nın içindeki filtreler sunucudan indiriliyor. Dolayısıyla internet olmadığında Prisma’dan yararlanamıyorsunuz. Böyle durumlarda Prisma alternatif uygulamalar hakkında araştırma yapmak isteyebilirsiniz. Biz en iyi 3 tanesini bir araya getirdik.

İlginizi Çekebilir:  iCloud'daki fotoğrafları Google Fotoğraflar'a aktarma

1. SuperPhoto – Effects & Filters

superphotoapk

SuperPhoto uyglamasının içinde 270 adet ücretsiz filtre yer alıyor. Eğer Pro sürüme yükseltirseniz bu sayı 1300 civarına yükselecek. Uygulamanın kullanımı oldukça kolay. SuperPhoto filtreleri bir defaya mahsus sunucudan indiriyor. Sonrasında tüm filtreler dahili hafızanızdan uygulanacağı için büyük oranda hız kazanıyorsunuz.

2. Photo Lab Picture Editor FX

filtrepic

Photo Lab Picture Editor FX ilginç bir uygulama. Prisma’ya yakın olacak şekilde Street Graffiti, Paintings, Oil Paintings vs. gibi filtreleri bünyesinden barındırıyor. 600’den fazla filtre ve efekt ile beraber gelmesi ve bir çoğunun gerçekten de fantastik sonuçlar doğurması ilginizi çekecektir.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp en iyi etiket uygulamaları

3. PicsArt

Pics-Art-Photo-Studio-Full-Apk

PicsArt ülkemizde de sevilen bir uygulama. Her yeni sürümle beraber kendini geliştirmeye gayret ediyor. Uygulamanın özellikle sanatsal filtre tarafı oldukça başarılı. Tabii burada Prisma gibi hazır profilleri kullanmaktan ziyade, kendi yeteneklerinizi konuşturmanız gerekiyor. Ayrıca menüsü biraz karmaşık. Alışmak için zaman tanıyın.

Prisma alternatifi uygulamalar hakkında önerebileceğimiz servisler bu kadar. Aslında onlarca uygulama var ama hepsi bir yerde kendisiyle çakışıyor. Biz en yaygın ve sevilenlerini bir araya getirdik.