Kategoriler
Apps & Oyunlar

Pokemon GO Sunucu Durumunu Kontrol Etmek

Pokemon GO‘da oyunun çalışmaması sorunuyla karşı karşıya kalan oyuncular Pokemon GO sunucu durumunu kontrol etmek isteyebilir. Popüler sanal gerçeklik oyununun zaman zaman yoğunluk kaynaklı sunucu sorunları yaşadığı biliniyor. Dilerseniz Pokemon GO sunucu durumunu kontrol etmek için yararlanabileceğiniz araçları tanıyalım.

Pokemon GO Sunucu Durumunu Kontrol Etmek

Gözünüz Akıllı Telefon’da Olsun

Pokemon GO Sunucu Durumunu Kontrol Etmek 1

Büyük çaplı Pokemon GO sunucu sorunu yaşandığında biz Akıllı Telefon ekibi olarak durumu hızla haberleştiriyoruz. Bu nedenle Akıllı Telefon’u takip etmenizde fayda var.

Ispokémongodownornot’ı Kontrol Edin

Pokemon GO Sunucu Durumunu Kontrol Etmek 2

ispokémongodownornot web sitesi Pokemon GO sunucularında yaşanabilecek potansiyel sunucu sorunları ile ilgili bilgi almanıza olanak tanıyor. Bu internet sitesinden sunucuların mevcut durumu, oyunun gecikme süresi (oyunda gerçekleştirdiğiniz hareketler ve bunların ekrana yansıması arasında geçen süre), Pokemon Trainer Club ya da Google hesabıyla oturum açma durumu ve diğer detaylarla ilgili durumu kontrol edebiliyorsunuz.

Sitede bilgi dökümünün geçmişi de var, yani geride kalan günlerdeki durumu da öğrenebilirsiniz.

Pokemon GO Server Status Web Sitesine Erişin

Pokemon GO Sunucu Durumunu Kontrol Etmek 3

Pokémon Go Server Status web sitesini isimlendirmesi nedeniyle resmi bir çözüm zannedebilirsiniz, ancak üçüncü parti bir araç. Kullanımı oldukça pratik olan bu web sitesi Pokemon GO sunucularının durumunu net şekilde ortaya koyuyor. Sunucuların sorun yaşamadan ne kadar süredir çalışmakta olduğu belirtiliyor. Pokemon GO çalışmama sorunu ile karşılaştığınızda bu web sitesine erişerek sunucu durumuna göz atabilirsiniz.

Mmoserverstatus.com’da Pokemon GO Sekmesine Bakın

Pokemon GO Sunucu Durumunu Kontrol Etmek 4

mmoserverstatus.com internet sitesi mevcut MMO oyunlarının sunucularının durumunu kontrol etmek için kullanılabiliyor. Bu faydalı siteye bir Pokemon GO sekmesi de eklenmiş durumda. Çeşitli ülkelerdeki Pokemon GO sunucularının durumu ve gecikme süreleri buradan takip edilebiliyor.

Twitter’da Gerekli Hesapları Takip Edin

Pokemon GO Sunucu Durumunu Kontrol Etmek 5

Twitter kullanıcısıysanız Pokemon GO sunucularının durumunu kontrol etmek için takip edebileceğiniz yararlı hesaplar mevcut. Başlangıç olarak @PokemonGoApp,@NianticLabs ve @Pokemon gibi resmi hesapları takibe alabilirsiniz. Bunlar dışında resmi bir hesap olmasa da @PoGoServer‘ı da takip etmenizde yarar var. Bu bağlantıdaki listenin de Pokemon GO sunucu durumunu takip etmede faydalı olacağını sözlerimize ilave edelim.