Kategoriler
Apps & Oyunlar

Yeni Pokemon’un Donald Trump ile Olan Benzerliği Dikkat Çekiyor

Bildiğiniz gibi Pokemon serisi her yıl genişliyor ve zamanla aileye yeni Pokemon’lar dahil olmaya devam ediyor. Bunlardan biri olan Gumshoos bu sene yayınlanması planlanan Pokemon Sun & Moon için ilk kez gösterildi. İlerleyen zamanlarda Pokemon GO’ya da gelebilir.

Pokemon’un Donald Trump ile Olan Benzerliği

Daha önce tanıtımı yapılan Pokemon Yungoos’un evrimleşmiş hali olan Gumshoos her şeyden çok Amerikan başkan adayı Donald Trump‘la olan benzerliği ile dikkat çekiyor. Gumshoos ismi casus (gumshoe) ve firavun faresi (mongoose) kelimelerinden türetilmiş olan samur tipli bir hayvan. İngilizce’de “gumshoe” terimi “görevi bir kimse ya da bir şey hakkında bilgi toplamak olan insan” anlamına geliyor. Ödüllü Merriam-Webster İngilizce sözlüğüne göre bu kelime en çok özel dedektifleri tanımlamak için kullanılıyor.

Ancak Gumshoos’un Donald Trump ile benzerliğini görememek elde değil. Pokemon’un tanıtımının yapıldığı videoda Gumshoos eğitmenlerin yenmeye çalıştığı “patron” vari bir Pokemon olarak gösteriliyor. Video’da aynı zamanda Z-Move adında yeni bir battle mekaniğini görüyoruz. Pokemon’ların her savaşta 1 kere kullanabildikleri bu hareket çok güçlü bir saldırı yapmalarını sağlıyor. Sun & Moon 18 Kasım’da 3DS için çıkışını yapıyor. Bakalım böyle bir mekaniği Pokemon GO’da bulacak mıyız?