Kategoriler
Apps & Oyunlar

Pokemon GO Yakında Reklam Görüntülemeye Başlayabilir

Pokemon GO ücretsiz bir mobil oyun olmasının yanı sıra diğer uygulamalardan ayrılan bir tarafı da herhangi bir reklam sistemini kullanmıyor olmasıydı.

Pokemon GO Uygulama İçi Reklam

Uzun zamandır Pokemon GO‘yu tüm dünyada yayınlamakla uğraşan Niantic bu süreçte bildiğiniz gibi oyun arayüzünde reklamlara yer vermeye yanaşmadı. Oyun zaten uygulama içi satın alımlara sahip olduğundan bu herkes tarafından anlaşılır karşılanıyordu. Zira Pokemon GO’nun ciddi oranda kazanç sağladığı biliniyor.

Görünüşe göre bu durum bir miktar değişmek üzere. Lakin korkmayın çünkü bu reklamlar kullanıcıların pek hoşuna gitmeyen biçimde ekranın yarısını kaplayan görsellerden olmayacak. Bu şüphesiz Pokemon deneyimini yerle bir ederdi. Bunun yerine Niantic perakendicilerin ve restauranların oyun haritasındaki Gym ve Pokestop gibi noktalara sponsor olmasına izin verecek.

Sistemin tam detayları açıklanmadı ancak bu firma logosunu o noktanın yanında görüntüleme olabileceği gibi oyuncuları mağazalara çekmeye yarayan bazı taktikler de olabilir; Örneğin, belirli bir Pokemon’un o mağazanın içerisinde çıkması gibi… Bu reklam sistemi henüz hayata geçirilmiş değil ancak sonuçlarının ilginç olacağı kesin. Çünkü tüm Pokemon oyuncularının nadir bir Pokemon’u yakalamak için o mağazaya doluştuğunu bir düşünün. Orayı muhtemelen yıkarlar.

Pokemon GO Uygulama İçi Reklam