Kategoriler
Apps & Oyunlar

Pokemon GO’daki Pembe Ayak İzleri Nedir?

Pokemon GO bildiğiniz üzere geçtiğimiz saatlerde sürpriz bir şekilde güncellendi ve oyunun Nearby fonksiyonu gibi birçok özelliği yenilendi. Artık daha gelişmiş bir Pokemon takip sistemine sahibiz. Güncelleme sonrası dikkat çeken detaylardan biri de yer yer harita üzerinde çıkan pembe daire içindeki ayak izleri oldu. Peki bunlar ne anlama geliyor?

Pokemon GO’daki Pembe Ayak İzleri

Pokemon GO'daki Pembe Ayak İzleri

Yeni Nearby test aşamasında olduğundan özellik henüz herkes için kullanıma açılmadı. Yani bu özelliği neden kullanamıyorum diye merak ediyorsanız basitçe nedeni bu. İşte Nearby’ı kullanan kimseler haritalarında bu pembe ayak izlerini görmeye başlamış durumdalar. Bunların anlamı ise şöyle: Nearby başlığının altında listelenen Pokemon’lar haritayı açtığınızda bu kez size bu pembe daireyle gösterilir. Yani o dairenin işaret ettiği yer Pokemon’un tam olarak bulunduğu nokta anlamına gelir.

Ancak burada kafa karışıklığı yaratmaması için belirtelim; Dairenin içerisindeki üç ayak izi eskiden olduğu gibi Pokemon’un size olan uzaklığını göstermiyor. İster çok uzakta isterse çok yakınında olun her zaman 3 ayak izi şeklinde görünürler. Belki ilerleyen günlerde gelecek bir güncelleme ile buna bir fonksiyon kazandırılabilir ancak şimdilik durum böyle. Pokemon GO’daki pembe ayak izleri hakkında bilmeniz gerekenler bunlardı. Konu hakkında daha fazla sorunuz için yorum bırakmayı unutmayın.