Kategoriler
Apps & Oyunlar

Dokuz Yıllık Çalışma ile Yayınlanan Pokemon Uranium Geri Çekildi

Dokuz yıllık uzun bir çalışmanın ardından gerçek olan Pokemon Uranium projesi kendini adeta Pokemon serisine adamış bir hayran grubun tarafından yapılmıştı. Ancak Nintendo avukatları tarafından gelen baskılar sonucunda, yalnızca birkaç gün içerisinde 1.5 milyon indirmeye ulaşan oyunun bütün yükleme bağlantıları silinmek zorunda kalındı.

Things Game Freak Can Learn From Pokemon Uranium (Part 2) | by JY ...

Pokemon Uranium Geri Çekildi

Geliştiriciler her ne kadar Nintendo’nun avukatları tarafından henüz “tehditkar” bir posta almamış ve sadece “birden çok kez uyarılmış” olduklarını belirtmiş olsalar da başka herhangi bir risk almak istemediklerinin de altını çizmişler. Ekip hiçbir zaman kişisel olarak irtibata geçilmediklerini ancak Nintendo’nun isteklerinin kesin olduğunu ve bu nedenle karşı koymadıklarını söylüyorlar.

Ekibin konuyla ilgili açıklaması ise şöyle:

Oyunumuz 1,500,000 indirilmeye ulaştıktan sonra, Nintendo of America’nın avukatları tarafından birçok kez oyunu kapatma uyarıları aldık.

Kişisel olarak iletişime geçilmemiş olsak da, isteklerinin ne olduğu açık ve bu isteklere derinden saygı duyuyoruz. Bu yüzden web sitemiz üzerinden artık oyunun resmi indirme bağlantılarını sunmayacağız.

Oyun dosyalarını kendi host’larına geri yükleyen hayranlar ile hiçbir irtibatımız yoktur ve o indirme bağlantılarının meşru olduklarını doğrulayamayız. Oyunu resmi olmayan kaynaklardan indirirken çok dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz.

Bu oyunun gördüğü ilgi karşısında resmen şaşkına uğradık ve hepinizine destekleriniz için çok teşekkür ediyoruz. Resmi kanallarımız üzerinden Pokemon Uranium ile ilgili haber ve güncellemeleri sağlamaya devam edeceğiz.

Oldukça aktif bir kitlenin bulunduğu forum sayfamızda ve Discord kanalımızda oyunla ilgili içerik sunmaya ve tartışmaya devam edebilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkürler!

Açıkçası bu iş üzerinde dokuz yılını harcamış birilerine göre oldukça soğukkanlılıkla hazırlanan bir açıklama olmuş. Ayrıca oyunu oynamak isteyen birinin her şekilde oyun dosyalarına erişebileceğinin de farkında görünüyorlar. Zaten Torrent gibi servisler üzerinden oyun dosyalarını bulmak zor olmayacaktır. Gerçek şu ki böyle bir şey bir kez internete düştüğünde kolay kolay unutulmaz ve kaybolmaz. Oyunun resmi web sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  İyi Bir Oyun Bilgisayarı Nasıl Olmalı?
Pokemon Uranium Geri Çekildi