Kategoriler
Apps & Oyunlar

Pokemon GO’da Egg Glitch’i Gym’leri Yenilmez Yapıyor

Pokemon GO‘da yeni bir glitch oyuncuların hiç savaş kaybetme korkusu olmadan gym‘leri ele geçirmesine ve bunun sonucunda da sınırsız sayıda Pokecoin kazanmasına imkan veriyor.

Egg Glitch’i Gym’leri Yenilmez Yapıyor

Pokémon Sword and Shield egg glitch hatches evolved monsters - Polygon

Pokemon GO bugüne kadar birçok glitch ile baş etmiş bir oyun ancak bu seferki biraz daha ciddi. Çünkü bu zamana kadar görülen glitch’lerin yani oyundaki aksaklıkların birçoğu ya belli bir seviyedeki oyunculara bir takım yararlar sağlamış ya da Pokemon bulmayı daha zor duruma getirmişti.

Henüz problemin farkında olmayanlar için söyleyelim; Bu yeni glitch oyuncuların bir gym‘in içine Egg yani Yumurta yerleştirmesini sağlıyor. Normalde bir gym yalnızca oyuncunun seçmiş olduğu bir Pokemon’u barındırırken, bir şekilde bazı oyuncular bunlara yumurta koymayı keşfetmişler.

Bunu bu kadar problemli yapan şey ise yumurtaların Pokemon GO’da normal bir Pokemon gibi dövüşmüyor olmaları. Yani herhangi bir CP değerleri ya da saldırı hareketleri olmadığından bir gym’in içine yumurta koymak orayı yenilmez hale getiriyor.

Oyuncuların bundan sağladığı yarar ise çok büyük. Gym bir kez ele geçirildiğinde her 21 saatte bir miktar Pokecoin sağlar. Bunlar Pokemon GO’nun en değerli para birimidir. Çünkü Pokecoin ile istediğiniz bütün materyalleri satın alabilirsiniz. Bunun doğuracağı sonuçlar şu an için tahmin edilmeyecek kadar büyük. Çünkü Pokecoin aynı zamanda gerçek para ile satılan bir eşya. O nedenle eğer içerisinde yumurta olan bir gym görürseniz o kullanıcıyı rapor etmeyi unutmayın.

Niantic henüz konu hakkında bir açıklama yapmış değil ve böyle bir problemi nasıl çözeceklerini henüz kimse bilmiyor. Bakalım Niantic hızlı bir güncelleme yayınlayarak aksaklığı ortadan kaldırabilecek mi yoksa oyuncular bundan bir süre daha yarar sağlamaya devam mı edecekler?