Kategoriler
Rehberler

Telefondan Kulaklıksız FM Radyo Dinleme / Kaydetme

FM radyo özelliği bazı kullanıcılar için akıllı telefonlarda olmazsa olmazlardan biri. Özellikle sabah ve akşam işe gidip gelirken sürekli internet üzerinden radyo dinleyerek kota harcamak istemeyenler, satın alma öncesinde beğendiği akıllı telefonda FM radyo olup olmadığını araştırıyor. Fakat sunulan uygulamalar genelde sadece FM radyo dinlemeyi ve hızlı erişim için istasyon kaydetmeyi sağlıyor. Oysa öyle bir uygulama var ki, Android’de kulaklıksız FM radyo dinleme ve kaydetme sağlayarak keyfinizi beş ile çarpıyor. Tabii bu derece kapsamlı bir uygulamayı kurmak için de root erişimi şart hale geliyor. Spirit FM adlı bu sınıfının en iyi uygulaması ayrıca ücretli. Bunu da belirtelim. 20.43 TL’lik bir fiyatı var ancak değecek özellikler içeriyor.

Android: Kulaklıksız FM Radyo Dinleme / Kaydetme

Android’de kulaklıksız FM radyo dinleme ve kaydetme uygulaması genelde FM radyo alıcısı içeren tüm Android’li akıllı telefonlara uyum sağlayabiliyor ancak yine de bazen uyumsuzluklarla karşılaşılabildiğini okuyoruz. Bu durumda elbette çaresiz değilsiniz Google Play’de harcama iadesi yapabilirsiniz. Gelelim uygulamanın özelliklerine… RDS okuma özelliği ile çalan müzik hakkında ekrana bilgi getirebilme, radyo bazlı bildirimleri alabilme, kilit ekranı üzerinden kolaylıkla kontrol edilebilme, görsel seçenekler, kulaklıksız FM radyo dinleme ve FM radyo kaydetme gibi birçok cezbedici seçenek sunuluyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone rehberindeki çift kişiler nasıl silinir?

https://www.apkhere.com/app/com.mikersmicros.fm_unlock

Söylediğimiz gibi Android’de kulaklıksız FM radyo dinleme ve kaydetme uygulaması ileri düzey seçenekler içerdiğinden root yetkisi gerektiriyor. Bu konuda sitemizin forum sayfasından dilediğiniz zaman destek alabileceğinizi unutmayın. Uygulama gerçekten muhteşem özellikler içeriyor. Kurcaladıkça fiyatını hak ettiğine biraz daha emin olacaksınız. Özellikle kulaklığınızın üzerindeki tuşlara frekans değiştirme veya kayıtlı kanallar arasında gezinme gibi seçenekler verilebilmesi de son derece hoş.

Android Kulaklıksız FM Radyo Dinleme Kaydetme (2)

Android’de kulaklıksız FM radyo dinleme ve kaydetme uygulaması açık olmak gerekirse tipik bir FM radyo uygulamasına göre daha kafa karıştırıcı bir kullanıcı arabirimine sahip. Fakat sunulan özelliklerin şimdiye dek hiçbir akıllı telefonda sunulmayan kadar kapsamlı olduğunu hatırlatalım. Hatta kulaklıktan bağımsız olarak da FM radyo başlatılabiliyor. Bildiğiniz gibi normal şartlarda bu pek mümkün değil. Burada edindiğimiz birkaç bilgiyi sizle paylaşalım. Kulaklığınız aynı anda anten görevi gördüğü için kalite kaybı yaşamamak adına böyle bir kullanımda Bluetooth alıcısını açın. 🙂

Android Kulaklıksız FM Radyo Dinleme Kaydetme (1)

Olması gerektiği gibi Android’de kulaklıksız FM radyo dinleme ve kaydetme uygulaması, kilit ekranı üzerinden de rahat bir kullanım fırsatı veriyor. Hatta sevdiğiniz parçaları dinlerken anında kaydetmeye de başlayabilirsiniz. Stereo olan kayıtların da kalitesi hayli yüksek. Ama bize göre en güzel özellik söylediğimiz gibi kulaklıksız FM radyo dinleme yapılabilmesi.