Kategoriler
Apps & Oyunlar

Pokemon GO: 2. Nesil Pokemon’ların Çıkış Tarihi Belli Oldu

Niantic CEO’su John Hanke tarafından gelen açıklamalara bakılırsa geliştirici ekibin oyuna dair problemleri gidermede yaşadıkları sıkıntılar Pokemon GO’nun diğer ülkelerdeki çıkışını ve beraberinde de bazı güncellemelerin yayınlanmasını geciktirmiş.

2. Nesil Pokemon’ların Çıkış Tarihi

Pokemon GO‘nun en heyecanla beklenen gelişmesi şüphesiz ikinci nesil Pokemon‘ların oyuna eklenmesi olacak. Güncelleme ile sadece yeni Pokemon’lar eklenmeyecek aynı zamanda bazı 1. nesil Pokemon’lar yeni evrimlerine kavuşacak.

Oyuna eklenecek 2. nesil Pokemon’lardan bazıları belirli kıtalara özgü kalacak. Farfetch’d, Kangaskhan, Tauros ve Mime bunların başlıca örnekleri. Bu dört Pokemon’dan Farfetch’d Asya kıtasına, Kangaskhan Avusturalya’ya, Tauros Pokemon’u Kuzey Amerika’ya ve Mime ise Avrupa’ya özel olacak.

Ancak hepsi bunlarla sınırlı değil. Heracross, Delibird, Smeragle ve Miltalk da yine belirli kıtaların Pokemon’ları olacak. Asya ülkeleri sadece Heracross’u yakalarken Delibird ve Smeargle Avrupa ve Güney Amerika ülkelerinde bulunacak. Bunun yanında Militank sadece Kuzey Amerika’da görülecek.

Oyunun uzun zamandır beklenen efsanevi Pokemon‘larının 2. nesil güncellemesi ile geleceği düşünülüyor. Güncelleme 2017 Mayıs ayında yani oyunun tüm ülkelerde yayınlanması tamamlandıktan sonra gelecek olan 2. nesil Pokemon’larla birlikte oyuna eklenecek. Bu Pokemon’lar artık birçok insanın bildiği gibi Moltres, Articuno, Zapdos, Mew ve Mewtwo olarak sıralanıyor.

2. Nesil Pokemon'ların Çıkış Tarihi
Pokemon Smeargle